Zavrieť

Porady

prvy rad tehal

no kedze teda murujem sam, hram sa teraz s prvym radom z ytongu. dosli majstri, zalozili rohy, dnes som natiahol spagat po troch dnoch ze idem robit prvy rad, a zistil som, ze dva tie rohy su povolene z toho maltoveho lozka. To asi problem nieje, zameram znovu dlzky a neskor to prilepim na riedke ytong lepidlo. Skor by ma zaujimalo do akej miery sa s tym treba hrat. Snazim sa to robit tak aby nebola odchylka vyskova ci akakolvek vacsia ako 1mm. zatial to zabera dost casu a je dost tazke to aj robit nemam moc vodorovne zaklad a vacsina tehal ide na cca 3cm vysoke maltove lozko a je to ako na huspenine.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Čo najpresnejšie.Ak to bude krivé tak miniete viac lepidla na vyrovnanie a viac sa narobíte pri zoškrabávaní hrbolcov.Ytong je v takomto prípade lepšia alternatíva ako brúsené tehly.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

snazim sa to robit co najpresnejsie.. len by ma zaujimalo ako sa to robi v reale.. ja sa s tym hrajem.. cca 10 minut na tehlu. Ten prvy rad je tazky.. snad to potom bude lepsie. Este ma hnevaju tie odlepujuce sa tvarnice.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
milimeter nieje miera.Treba vždy po uložení zrovnať tvárnice podľa vodováhy čím dlhšia tým lepšia.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Na prvom rade si treba dať záležať. Čím presnejšie prvý rad urobíš, tým ľahšie sa Ti budú robiť ďalšie. 1mm skok medzi dvomi tehlami nie je tak veľa, ale zas dá sa to spraviť presne. Chce to trochu praxe.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

sak ta prax.. niektore tvarnice som presvihol s vyskou tak som ju dal dolu, upravil maltu a zasa.. a zasa..az kym to nebolo dobre, ale na tej vysokem malte je to tazke trafit, lebo ked doklepnem axialnu os tak to padne aj radialne..a mozem robit odznovu. a este aj najst kompromis medzi spagatom a vodovahou v zarovnani s predchadzajucimi tvarnicami. najhorsie je , ze predosla tvarnica vacsinou je nachylna na pohyb. Tak to robim na preskacku vzdy cca dve za sebou. Myslim, ze to bude dobre, len tie povolene tehly ma seru. Este ma hneva, ze mam spotrebu cca 40l malty na 3 tvarnice, lebo zaklad akoby klesal o 2cm

nevie niekto poradit kde v BA sa daju kupit tie lyzice na ytong? celkovo je dost problem kupit to naradie na ytong. V hornbachu maju uholnik na rezanie, inde zasa pilu za dobru cenu, v prespore zasa hoblik.. ale lyzicu som nasiel iba v raci na nete.. zajtra pojdem pozriet. Aj su dost velke cenove rozdieli v naradi. Najlacnejsia pila s 34 vidiovymi zubami stoji 10eur, a pilana s kazdym druhym 30-40 eur..
Naposledy upravil alltracboy : 14.06.10 at 21:30
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lyžice mi visia v garáži odvtedy čo som ich kúpil asi tam skôr zhrdzavejú ako sa zoderú.Píla nieje ako píla.Lepšia je tá s každým druhým zubom.Moc zubov v zábere = musíte vyvinúť vyšší tlak na pílu (použiť viac sily,viac sa narobíte)Hoblík na škrábanie len od výrobné družstvo českých invalidov.Tie z Baumaxu sa rýchlo zoderú alebo z nich povypadávajú zuby.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no keby ste nepisali v takych hadankach Preco visia v garazi? su zle? Kde sa da kupit hoblik od invalidov? Pila s kazdym vidiovym zubom bude ale rezat presnejsie. mam dilemu, rozdiel nieje velky medzi tymi pilami.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

skus zavolat majstrom z ytongu, mozno za "odplatu" zalozia prvy rad a budes mat po starostiach, prvy rad je (ze vraj) alfa omega hrubej stavby, zaklad presnosti a odburanie naslednych starosti, drzim palce
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ono problem je v tom ze za par supiek niekto nepride a prizemie -10 radov by mi spravili za 1000eur. mam rohy, mam vodovahu, spagat, cas a chut tak myslim , ze to zmaknem aj bez majtrov. Myslim, ze ti dalsie rady niesu o nic menej problemove ako ten prvy, lebo na tych 5mm sa da tiez dost uhnut. V najhorsom to omietka zachrani.. ini ozrani muruju a domy stoja.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

day Pozri príspevok
skus zavolat majstrom z ytongu, mozno za "odplatu" zalozia prvy rad a budes mat po starostiach, prvy rad je (ze vraj) alfa omega hrubej stavby, zaklad presnosti a odburanie naslednych starosti, drzim palce
Majstri z Ytongu ti zalozia len rohy, nie prvy rad
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

a v ramci dobrych vztahov by potiahli aj prvy rad
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kontroloval som tie rohy po majtroch z ytongu a ked som sa divil ze mi tie moje nejak nesedia poriadne tak zistim, ze jedna tehla co zakladali nieje na sirku uplne v rovine ale je bublinka trochu bokom
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Dost to prezivas, asi nemas nic ine na praci Ako pisali vyssie, milimeter nie je miera - par mm kludne urobis aj klebrom. A ked to nechces takto fusovat, tak potom to dorovnaj "hoblikom" na Ytong do roviny... Takto by si to staval rok a co z toho?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
kontroloval som tie rohy po majtroch z ytongu a ked som sa divil ze mi tie moje nejak nesedia poriadne tak zistim, ze jedna tehla co zakladali nieje na sirku uplne v rovine ale je bublinka trochu bokom
Nieje náhodou chyba v bublinke?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
no keby ste nepisali v takych hadankach Preco visia v garazi? su zle? Kde sa da kupit hoblik od invalidov? Pila s kazdym vidiovym zubom bude ale rezat presnejsie. mam dilemu, rozdiel nieje velky medzi tymi pilami.
Visia tam preto že majú malé zuby 4mm.A to je vzhľadom na nepresnosť ytongu málo.Hoblík od inv sa dá kúpiť v stavebninách,je bezkonkurenčne najkvalitnejší.Nieje pravda že píla s menej zubami bude píliť horšie alebo lepšie.To závisí od toho kto tu pílu bude ťahať "pilčíka"
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mne ten ytong pride dost presny.. skor co sa tyka pevnosti je to taky sajz.. dost je to otlcene. Pilu som kupil tu viaczubovu, uvidim ako to pojde. V obchode povedali ze viac vydrzi. Ano videl som tu naberacku ma male zubky.. tiez mi poradili klasike zubate hladidlo 8x8mm. Este uvidim.. mne by malo stacit aj tych 4 mm lebo sa to snazim robit presne.. hram sa s jednou tehlou aj 15 min.. je to chore.. ale ten prvy rad chcem mat co najlepsie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Viac vydrží.To je široký pojem .Tá moja postavila asi 10-12 domov,veľkých aj malých, bajočkom ešte 50 ďalších určite.Platí to o každej práci.najskôr ju treba vedieť urobiť poriadne až potom rýchlo.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mne staci na jeden dom cenovy rozdiel bol minimalny a za 10 eur nieje co riesit, napisem ked budem rezat. Dnes rano som zalozil 3 tehly, uz sa mi robilo trochu lepsie. Robil som trochu hustejsiu maltu. Serie ma spotreba malty. Zisla by sa mi ta vyrovanavacia sada na maltu ako pri brusenych tehlach.
Naposledy upravil alltracboy : 16.06.10 at 08:27
15062010088.jpg  
15062010089.jpg  
15062010090.jpg  
1/1
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

alltracboy Pozri príspevok
mne staci na jeden dom cenovy rozdiel bol minimalny a za 10 eur nieje co riesit, napisem ked budem rezat. Dnes rano som zalozil 3 tehly, uz sa mi robilo trochu lepsie. Robil som trochu hustejsiu maltu. Serie ma spotreba malty. Zisla by sa mi ta vyrovanavacia sada na maltu ako pri brusenych tehlach.
na tej tretej fotke si vážil čo???
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

to je prilozene z boku muru
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať