Zavrieť

Porady

prvy rad tehal

no kedze teda murujem sam, hram sa teraz s prvym radom z ytongu. dosli majstri, zalozili rohy, dnes som natiahol spagat po troch dnoch ze idem robit prvy rad, a zistil som, ze dva tie rohy su povolene z toho maltoveho lozka. To asi problem nieje, zameram znovu dlzky a neskor to prilepim na riedke ytong lepidlo. Skor by ma zaujimalo do akej miery sa s tym treba hrat. Snazim sa to robit tak aby nebola odchylka vyskova ci akakolvek vacsia ako 1mm. zatial to zabera dost casu a je dost tazke to aj robit nemam moc vodorovne zaklad a vacsina tehal ide na cca 3cm vysoke maltove lozko a je to ako na huspenine.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
radek666 Pozri príspevok
na tej tretej fotke si vážil čo???
rovnobežnosť radu múru.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

len neviem ci mam dat viac na spagat, alebo na prilozenu vodovahu. Snazim sa najst vzdy nejaky kompromis.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

radek666 Pozri príspevok
na tej tretej fotke si vážil čo???
vážil dobre ale fotil zlú bublinu
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Do "špagátu" potom jemne doklepnúť do vodováhy.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ked budes mat prvy rad, daj na sem neake udaje = potrebny cas, spotreba materialu, foto, atd.

dakujem

p.s.: si presnejsi ako chirurg
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Musí to sedieť aj so špagátom a aj vo vodováhe. Ale hlavný je špagát. Nerovinnosť vo vodováhe vyrovnáš aj v ďalšom rade, ale prináša to potom zdržiavanie s vyrovnávaním a následne aj brúsenie hoblíkom na Ytong. Špagát musíš mať našpanovaný, lebo pri 10metrovom múre vietor urobí aj 1cm priehyb.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pruser, muroval som az som prisiel k spoju a zistil som, ze je tam 5mm rozdiel. jeden roh mi ytongaci osadili dost krivo(bublinka sa skoro dotyka ciarky). Planujem to cele vylamat naniest ytong lepidlo a nejak to dorovnat. najhorsie je , ze tomu uz neverim. Tym rohom. Podla laviciek ktore boli robene na zaciatku stavby je tam vyskovy rozdiel medzi rohmi 1cm. Este moze byt problem vo vodovahe, kupim asi este jednu extol premium.. alebo si poziciam digitalnu vodovahu.
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Vodovaha ma tiez svoju presnost, cim dlhsi usek tym mensia presnost. Dlhsie useky treba zamerat hadicovou vodovoahou, alebo laserovym zameriavacom.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
pruser, muroval som az som prisiel k spoju a zistil som, ze je tam 5mm rozdiel. jeden roh mi ytongaci osadili dost krivo(bublinka sa skoro dotyka ciarky). Planujem to cele vylamat naniest ytong lepidlo a nejak to dorovnat. najhorsie je , ze tomu uz neverim. Tym rohom. Podla laviciek ktore boli robene na zaciatku stavby je tam vyskovy rozdiel medzi rohmi 1cm. Este moze byt problem vo vodovahe, kupim asi este jednu extol premium.. alebo si poziciam digitalnu vodovahu.
Skôr odporúčam zavolať niekoh čo sa tomu rozumie nech to posúdi a navrhne riešenie.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Jednoduchým spôsobom ako si pomôcť pri zakladaní prvého radu sú malé drevené klinky (murárske), ktorými každú tehlu položenú do malty podklinkuješ do správnej polohy a potom ti už neujde.

podľa natiahnutej šnúrky medzi rohmi kladieš ostatné tehly

p.s. si si istý, že radšej nezavoláš tých (ožratých) murárov? - ale tie rohy sú možno fakt zle založené
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mozno nakoniec zavolam aj nejakych murarov.. napise niekto ako sa muruje.. sak ja som ani nevedel ze ten spagat sa dava na vrchnu hranu tvarnice. Mal som ho iba z boku aby tehly neutekali. A ked ho dam na rah tak sa vahou aj tak prehne takze nejak extra presne to nebude. Este tu mam foto ze su tam nejake drievka.. to je co? http://www.pozrisem.sk/foto/stavba/187.JPG
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

alltracboy Pozri príspevok
pruser, muroval som az som prisiel k spoju a zistil som, ze je tam 5mm rozdiel. jeden roh mi ytongaci osadili dost krivo(bublinka sa skoro dotyka ciarky). Planujem to cele vylamat naniest ytong lepidlo a nejak to dorovnat. najhorsie je , ze tomu uz neverim. Tym rohom. Podla laviciek ktore boli robene na zaciatku stavby je tam vyskovy rozdiel medzi rohmi 1cm. Este moze byt problem vo vodovahe, kupim asi este jednu extol premium.. alebo si poziciam digitalnu vodovahu.
Dobrá je aj vodováha Horizont s čiernymi koncami. Používam ju už štyri roky. Počas nich absolvovala nespočet pádov a stále ukazuje dobre. Vodováhu ľahko skontroluješ tak, že ju položíš jedným smerom potom ju obrátiš o 180st. Musí ukazovať rovnako.Tých 5mm si mohol ľahko nazbierať nepresnosťami po jednom milimetri. Pokiaľ mám skúsenosti, tak Ytongáci zakladajú rohy výškovo presne. Požičaj si nivelák a skontroluj výškové uloženie. Predpokladám však, že chyba bude asi v Tvojej neskúsenosti.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
mozno nakoniec zavolam aj nejakych murarov.. napise niekto ako sa muruje.. sak ja som ani nevedel ze ten spagat sa dava na vrchnu hranu tvarnice. Mal som ho iba z boku aby tehly neutekali. A ked ho dam na rah tak sa vahou aj tak prehne takze nejak extra presne to nebude. Este tu mam foto ze su tam nejake drievka.. to je co? http://www.pozrisem.sk/foto/stavba/187.JPG
To sú takzvané koníky.
0 0
Janyke Janyke

Janyke je offline (nepripojený) Janyke

Tu je celkom pekne video na prvy rad tehal...snad ti to pomoze aj ked pouzivas Ytong.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

220870 Pozri príspevok
To sú takzvané koníky.
Minule som prišiel na to, prečo sa to drievko s klincom volá koník. Jeden na stavbe stupil na pohodený koník a poskakoval presne ako koník.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ano je mozne ze som to ja posral.. ale tiez si nemyslim , ze by sa s tym nejaky murar tak hral.. mozno len vie ake odchylky si moze dovolit ako sa spravy ten konik, ako sa pouziva a....... ano keby som mal vyrovnacaciu sadu bolo by to fajn..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vyrovnávacia sada je veľké huhu,spôsob ako ohúriť stavebníkov,aký sme mi frajeri čo máme.Vyrovnávaciu sadu som nikdy nepoužíval a predsa som postavil aj (založil) x domov z Ytongu.
Koník
,technologický postup, návod na výrobu.

Pibijete jeden klinec 80mm do dosky o rozmeroch 20 x7 x 2,5 cm.Zhruba 5 cm od vrchu cez celú dosku.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Koník založíš klincom na rohovú tehlu. Cez klinec prevlečieš špagátu a klinec zaťažíš ďalšou tehlou. Toto zopakuješ aj na druhej strane. Koniec špagátu zakotvíš cez klinec do spodku tehly. Špagát zostane našpanovaný. Podľa neho sa dá orientačne držať aj výšky. Smerom k stredu bude samozrejme mierne prehnutý. Závisí to od našpanovania.
Neviem či to podľa tohto návodu pochopíš. Ak nie, tak nájdi nejakého murára nech Ti to ukáže.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no som klinec zapichol do ytongu z kratsej strany a cez hranu si ho dam kde chcem. Konik ma asi zmysel pri palenych tehlach nie? na tej foto je na ytongu tak preto sa pytam. Cize vyska sa podla spagatu nerobi, len smer tehal? LEbo mne bolo povedane aj tu pisane, ze spagat sa ma dat na hornu hranu a potom podla toho murovat aj vysku. Skusal som to, ale vysku to dobre ukazovalo len ak som cast spagatu vyhodil na hotovy rad tak potom mi ukazalo kde zacalo to klesanie -Co som posral ja.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

moze sa dat na 3cm stvdnutej malty par mm novej malty?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať