Zavrieť

Porady

Zaokruhľovanie - daň zo mzdy

Za október 05 už mám spravené dohody podpísané, vyčíslené, zdanené, podpisané vydavkové doklady a teraz som sa dozvedela , že daň sa zaokruhľuje smerom dole. Mám to všetko prerobiť keď ide o 1,- Sk na osobu ? Alebo ako to mám opraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    AGRO
    Za október 05 už mám spravené dohody podpísané, vyčíslené, zdanené, podpisané vydavkové doklady a teraz som sa dozvedela , že daň sa zaokruhľuje smerom dole. Mám to všetko prerobiť keď ide o 1,- Sk na osobu ? Alebo ako to mám opraviť?
    Robíš mzdy asi "ručne" a netuším akého množstva dohodárov sa tá korunka týka. Prerobila by som mzdy a dohodárom by som korunku doplatila s ďalším výd. dokladom. Alebo..........prepísať VPD, dať znova podpísať dohodárom a korunku im dať.
    P.S.: Raz ti príde kontrola z DÚ, budeš mať síce preplatok, ale doporučia ti urobiť opravu štvrťročného prehľadu , resp. aj celoročného hlásenia o odvodoch DzP. Aby im to sedelo.
    Naposledy upravil Paula : 29.10.05 at 20:24

    Zaokruhľovanie - daň zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.