Zavrieť

Porady

sestra v grecku

Dobry den ,mam sestru ktora zije 19rokov na Krete.Uz asi 7-8r. jej neplatia vobec ziadne doklady.Trvaly pobyt aj obcianstvo ma slovenske.Co potrebuje ak sa chce dostat spat na slovensko?My sa trochu obavame cestovat do Aten kedze je tam nie prave najlepsia politicka situacia?co by ste nam poradili?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    hdankajanka Pozri príspevok
    Dobry den ,mam sestru ktora zije 19rokov na Krete.Uz asi 7-8r. jej neplatia vobec ziadne doklady.Trvaly pobyt aj obcianstvo ma slovenske.Co potrebuje ak sa chce dostat spat na slovensko?My sa trochu obavame cestovat do Aten kedze je tam nie prave najlepsia politicka situacia?co by ste nam poradili?
    Ako neodpustím si poznámku, že čo robila doteraz??? Asi má Slovensko na háku... A čím sa preukazovala v Grécku? A je ešte vôbec občanom SR?

    Ale ak sem chce pricestovať, tak nejaký doklad bude musieť mať. Ak má všetky doklady prepadnuté, treba ísť na slovenské veľvyslanectvo do Atén a tam si môže podať žiadosť o nový pas (ale bude to chvíľu trvať, nedostane ho na počkanie).

    Veľvyslanectvo v Aténach



    Naposledy upravil Chobot : 17.10.11 at 10:55

    hdankajanka je offline (nepripojený) hdankajanka

    hdankajanka
    No viem ze to znie cudne ,ale urcite slovensko na haku nema,len je to aj pre mna tazke pochopit ako v 21storoci takto moze zit ,ale doteraz sa nijako nikde nemusela preukazovat lebo nikde ani nechodila a je tazke si daco vybavovat ked nema peniaze a muz s ktorym zije ju nikam nechce pustit...bojime sa hlavne pre nepokoje ktore v Atenach su ,preto som skusala ci nieje ina cesta ako cez to velvyslanectvo....

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    hdankajanka Pozri príspevok
    No viem ze to znie cudne ,ale urcite slovensko na haku nema,len je to aj pre mna tazke pochopit ako v 21storoci takto moze zit ,ale doteraz sa nijako nikde nemusela preukazovat lebo nikde ani nechodila a je tazke si daco vybavovat ked nema peniaze a muz s ktorym zije ju nikam nechce pustit...bojime sa hlavne pre nepokoje ktore v Atenach su ,preto som skusala ci nieje ina cesta ako cez to velvyslanectvo....
    V takomto prípade by som ja už štartoval auto a pozajtra by som s ňou sedel v Aténach na tom veľvyslanectve. Zase taká revolúcia tam nie je, aby sa tam nedalo cestovať (napr. súkromným autom).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.