Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce a PN

Zdravím, chcem sa opýtať: momentálne som na PN-ke, ale mám uzatvorenú dohodu o vykonaní práce u iného zamestnávateľa. Môžem mať súbežne PN-ku aj dohodu? Lebo do firmy, kde mám uzatvorenú dohodu prišiel mail zo soc. poisťovne, či vykonávam prácu dohodára. Teraz neviem, čo im majú odpísať, lebo robím externe účtovníctvo.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    aby si vedela, môžeš mať v jednom zamestnaní PN a v druhom môžeš chodiť do práce.....ale toto sa dá iba so súhlasom ošetrujúceho lekára....
    napr. mám zlomenú nohu a robím predavačku, tam som na PN a popri tom robím napr. fakturantku , prácu na PC, so zlomenou nohou sa to dá, ale ošetrujúci lekár ti to schválil...

    je pravda, ak máš raz chrípku, si nachladená alebo seknutá v krížoch ani jedna a ani druhá práca sa nedá vykonávať....

    Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

    Pukluš
    Ja robím externe z domu účtovníctvo, takže v tom nie je problém. Ide mi o to, či mám nárok na PN a mať aj príjem z dohody.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Pukluš Pozri príspevok
    Ja robím externe z domu účtovníctvo, takže v tom nie je problém. Ide mi o to, či mám nárok na PN a mať aj príjem z dohody.
    nuž kontrolujú, či dodržiavaš liečbný režim. Ja by som sa tomu radšej vyhla (zbytočné vysvetľovačky) - ale ak si to vieš zdôvodniť - práca z domu, - tak platí, čo píše Mila.
    (samozrejme pri infarkte, alebo nejakom ťažkom stave by si to ťažko vysvetľovala )

    Dohoda o vykonaní práce a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.