Zavrieť

Porady

mám byt v mojom vlastníctve. Ak by som sa rozviedla, musím hľadať manželovi ubytovanie? Byt som si kúpila pred uzavretím manželstvy.

Som vlastníčkou bytu, ktorý som si kúpila pred uzavretím manželstva. V prípade rozvodu musím hľadať manželovi náhradné ubytovanie? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Manžel má v byte právo bývania (užívacie právo), Súčasná judikatúra je ustálená v analógii nájmu, manžel má právo na nejakú bytovú náhradu. Ide o to, aby si ho zo dňa na deň nevyhodila na ulicu. Veď on sa nejakého bývania vzdal vtedy, keď začal bývať s tebou.

    Stačí mu však nájsť nájom ... ak nepodpíše nájomnú zmluvu, právo na bytovú náhradu mu zanikne.
    Peggynka Mám problém s tým,aby som rozumela,prečo by mu mala ona hľadať podnájom.Však je dospelý,svojprávny atď.,tak si to bývanie nájde sám,nie?Je na to nejaké rozumné zdôvodnenie?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Predpokladám, že tam má trvalý pobyt. Tento však má len informačný a registračný charakter. Nezakladá právo na majetok. Byt ste nezískali spoločne, je výlučne tvojim majetkom. Nemáš povinnosť mu dávať z neho podiel a podľa mňa (možno ma opravia) nemusíš mu zháňať ubytovanie.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Muz si ale moze narokovat na polovicu nakladov a majetku, ktory ste do bytyu pocas manzelstva investovali.
    Taktiez mu nemozes zrusit trv.pobyt,pokym je tvojim manzelom
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Predpoklad - z jej otázky - ak by som sa rozviedla...... teda už by (podľa predpokladu) nebol manželom....
    A s nákladmi vloženými - v tom máš pravdu pol na pol. Ale byt nie. Ubytovanie - nie.
    arizona jasne ze nema narok na polovicu byt.Ale ty si to napisal skor ako ja, ja som iba doplnila...
    misoft Hehehe - ja teba, ty mňa - dobre sa dopĺňame......
      zbaliť

    mám byt v mojom vlastníctve. Ak by som sa rozviedla, musím hľadať manželovi ubytovanie? Byt som si kúpila pred uzavretím manželstvy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.