Zavrieť

Porady

Dohoda o majetku

Dobry den, potrebovala by som poradit ohladom mojho majetku. Byvam s priatelom vyse dvoch rokov. Byt je napisany nanho, on ho kupoval. On je vlastne najomca (SBD) a ja som unho prihlasena na trvaly pobyt. Ide o to, ze cely interier co sme zariadovali sme platili na polovice. Nabytok, spotrebice, proste vsetko. Nemam vsak o tom ziadny doklad, a vsetci znami mi hovoria ze robim chybu, ze uz som to davno mala mat spisane a overene notarom, keby sa nahodou nieco stalo a rozisli by sme sa. Myslim ze priatel by s tym nemal problem, len by som chcela vediet aku zmluvu mi treba, co tam napisat a za kym ist. Dakujem za vsetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    to je všetko o dohode rozumných ludí. ak ste na polovice kupovali tak ked odídeš tak si zobereš si polovicu čo ste kupovali spolu a čo si kupovala len ty tak aj to. notár v tomto prípade je nanič, ak chcete žiť len ako partneri tak je vám to na nič.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.