Zavrieť

Porady

Platba DPH za služby z Poľska

Dobrý deň.
Nakupujem určité online služby od dodávateľa v Poľsku a následne ich predávam ďalej.
Dodávateľ je platca DPH, ja nie som.
K cene služieb mi prirátava Poľské DPH, následne aj ja musím odviesť daň na Slovensku čo značne konečnú cenu predražuje.
Dodávateľ mi povedal, že ak budem aj ja platcom dph, tak on mi bude vystavovať faktúry bez dph. Toto riešenie (stať sa dobrovoľným platcom DPH) však vidím ako poslednú možnosť.
Nie je možné zaplatiť dodávateľovi faktúru bez dph aj napriek tomu, že nie som platca a následne dph zaplatiť na slovensku?
Ďakujem

Marián
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    perpex Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Nakupujem určité online služby od dodávateľa v Poľsku a následne ich predávam ďalej.
    Dodávateľ je platca DPH, ja nie som.
    K cene služieb mi prirátava Poľské DPH, následne aj ja musím odviesť daň na Slovensku čo značne konečnú cenu predražuje.
    Dodávateľ mi povedal, že ak budem aj ja platcom dph, tak on mi bude vystavovať faktúry bez dph. Toto riešenie (stať sa dobrovoľným platcom DPH) však vidím ako poslednú možnosť.
    Nie je možné zaplatiť dodávateľovi faktúru bez dph aj napriek tomu, že nie som platca a následne dph zaplatiť na slovensku?
    Ďakujem
    Marián
    nakoľko pri službách treba odviesť DPH v krajine príjemcu služby, zaregistruješ sa podľa §7a. Naďalej nebudeš platiteľom DPH, ale dostaneš ič DPH pre účely nákupu a predaja vo vzťahu k Poľsku /celej EU/.
    predpokladám, že toto máš vyriešené, kedže píšeš, že DPH v SR odvedieš.
    Na základe tejto registrácie ti Poliak má vystaviť faktúru bez DPH - ty daj do objednávky ičDPH SR2020........, ty odvedieš DPH v SR /raz/, ale si ju nemôžeš odpočítať - vchádza ti do ceny služby, ktorú ďalej predáš s nejakou maržou. V rámci SR však DPH nevyčísľuješ, teda ani neodvádzaš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    perpex Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Nakupujem určité online služby od dodávateľa v Poľsku a následne ich predávam ďalej.
    Dodávateľ je platca DPH, ja nie som.
    K cene služieb mi prirátava Poľské DPH, následne aj ja musím odviesť daň na Slovensku čo značne konečnú cenu predražuje.
    Dodávateľ mi povedal, že ak budem aj ja platcom dph, tak on mi bude vystavovať faktúry bez dph. Toto riešenie (stať sa dobrovoľným platcom DPH) však vidím ako poslednú možnosť.
    Nie je možné zaplatiť dodávateľovi faktúru bez dph aj napriek tomu, že nie som platca a následne dph zaplatiť na slovensku?
    Ďakujem

    Marián
    Nie, nie je. AK by si bol platiteľlom dph, dostal by si faktúru bez nej, urobil by si samozdanenie, ak by si mal nárok na jej odpočet, uplatnil by si si ho a výsledkom by bola nula. Jedinú dph, ktorú by si odviedol, by bola tá pri vystavení faktúry pre odberateľa.

    perpex je offline (nepripojený) perpex

    perpex
    KEJKA Pozri príspevok
    nakoľko pri službách treba odviesť DPH v krajine príjemcu služby, zaregistruješ sa podľa §7a. Naďalej nebudeš platiteľom DPH, ale dostaneš ič DPH pre účely nákupu a predaja vo vzťahu k Poľsku /celej EU/.
    predpokladám, že toto máš vyriešené, kedže píšeš, že DPH v SR odvedieš.
    Na základe tejto registrácie ti Poliak má vystaviť faktúru bez DPH - ty daj do objednávky ičDPH SR2020........, ty odvedieš DPH v SR /raz/, ale si ju nemôžeš odpočítať - vchádza ti do ceny služby, ktorú ďalej predáš s nejakou maržou. V rámci SR však DPH nevyčísľuješ, teda ani neodvádzaš.
    Takže iba dostanem ič DPH ale nebudem ani dobrovoľným platcom DPH?
    Následne mi poliak vystaví fa bez ich DPH, ja službu predám ďalej a z toho rozdielu zaplatím klasicky daň ako neplatca?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    16/(18) Služby podľa odsekov 14 a 17 písm. j) sú tieto:
    a) poskytovanie webových stránok, hosťovanie na webových stránkach, diaľkové udržiavanie programov a vybavenia,
    b) dodanie programového vybavenia (softvéru) a jeho aktualizácia,
    c) dodanie obrázkov, textu a informácií a sprístupnenie databáz,
    d) dodanie hudby, filmov a hier vrátane výherných a hazardných hier a politického, kultúrneho, umeleckého, športového, vedeckého a zábavného vysielania a vysielania udalostí,
    e) vyučovanie na diaľku.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    perpex Pozri príspevok
    Takže iba dostanem ič DPH ale nebudem ani dobrovoľným platcom DPH?
    Následne mi poliak vystaví fa bez ich DPH, ja službu predám ďalej a z toho rozdielu zaplatím klasicky daň ako neplatca?
    k nakupovaniu služby z EU potrebuješ ič DPH. faktúru dostaneš bez DPH a DPH z tejto faktúry si vypočítaš sám a zaplatíš na Slovensku.
    Ďalej už predávaš a DPH neriešiš.

    Platba DPH za služby z Poľska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.