Zavrieť

Porady

Danové priznanie PO

Ahojte, mam väčší problém s danovým priznanim, robim ho prvy rok sama. Precitala som si uz aj knihu tri krat no stale v tom nemam ani hlavu ani pätu. Neexistuje nejaky lajcký navod, viete ako napr. na riadok 1 date učty 512,513, na riadok 2 ... atd. Ale asi nie vsak, to by som mala moc lahky zivot.
No dost bolo, podme k mojej otazke. Mam viac učtov nedanových ako napr. 50199,51899, 52799, 64899 kam to mam dat? viem ze to dam do položky zvyšujuce VH alebo rozdiel medzi prijmami a výdavkami. Ale netusim na ktory riadok, alebo ci to dam do tabulky A a potom na riadok 130?? Ale tiez netusim kam by som to v tabulke A dala do ktoreho riadku.
Dakujem vam za skoru radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zabiatko7282 Pozri príspevok
    Ahojte, mam väčší problém s danovým priznanim, robim ho prvy rok sama. Precitala som si uz aj knihu tri krat no stale v tom nemam ani hlavu ani pätu. Neexistuje nejaky lajcký navod, viete ako napr. na riadok 1 date učty 512,513, na riadok 2 ... atd. Ale asi nie vsak, to by som mala moc lahky zivot.
    No dost bolo, podme k mojej otazke. Mam viac učtov nedanových ako napr. 50199,51899, 52799, 64899 kam to mam dat? viem ze to dam do položky zvyšujuce VH alebo rozdiel medzi prijmami a výdavkami. Ale netusim na ktory riadok, alebo ci to dam do tabulky A a potom na riadok 130?? Ale tiez netusim kam by som to v tabulke A dala do ktoreho riadku.
    Dakujem vam za skoru radu.
    Závisí od náplne tých účtov, čo ste dali nad daňový základ. Každý riadok DP presne rozoberá o aké položky ide aj s odvolávkou na §§ zákona. Treba to vyplniť v súčinnosti tých riadkov a zákona. U PO nemôžeme hovoriť o laickom návode...

    O.s. tie nákladové účty by mi mohli napovedať, že na riadok 130 a tabuľku A, ale samozrejme nikto z nás netuší čo tam máš.....

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    chcem sa pridať..., tiež robím prvý krát daňové priznanie a trochu tápam .

    Do ktorého riadku patria zaplatené nedaňové "ostatné pokuty a penále"? Našla som prijaté zákonné pokuty, nezaplatené zákonné pokuty, ale "ostatné pokuty" nie .

    A druhý problém... Neuhradené faktúry za sprostredkovanie sa vynímajú z nákladov a píšu do r. 140, to som našla. Ale čo s tými nákladmi na sprostredkovanie, ktoré sa vyňali z nákladov minulý rok? Tento rok by mali tvoriť odpočitateľnú položku, nie? Ale kam ich zapísať????

    Moc ďakujem za radu a dúfam, že sa nebudete hnevať za také lajické otázky

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    Tak som to už zistila :-)
    Ostatné pokuty a penále - r. 14, III.časť
    Odpočet úhrad za sprostredkovanie - r. 270

    szokeeva je offline (nepripojený) szokeeva

    szokeeva
    Prosím o pomoc skúsenejších

    rok 2006-hospodársky výsledok=strata
    -daňové priznanie= strata
    rok 2007-hospodársky výsledok=strata,
    - daňové priznanie = zisk /pripočítateĺná položka -škoda-
    bola vyššia ako vykázaný hospod.výsledok-strata/
    Môže to byť???
    Ak áno,potom,by som uplatnila stratu z r.2006,vo výške daňového základu a neplatila by som daň,
    ani by som o nej neúčtovala???
    Ešte som sa s podobným prípadom nestretla,preto sa na Vás obraciam s prosbou o radu.
    Vopred ďakujem.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    szokeeva Pozri príspevok
    Prosím o pomoc skúsenejších

    rok 2006-hospodársky výsledok=strata
    -daňové priznanie= strata
    rok 2007-hospodársky výsledok=strata,
    - daňové priznanie = zisk /pripočítateĺná položka -škoda-
    bola vyššia ako vykázaný hospod.výsledok-strata/
    Môže to byť???
    Ak áno,potom,by som uplatnila stratu z r.2006,vo výške daňového základu a neplatila by som daň,
    ani by som o nej neúčtovala???
    Ešte som sa s podobným prípadom nestretla,preto sa na Vás obraciam s prosbou o radu.
    Vopred ďakujem.
    Tak ako uvažuješ, tak aj spravíš.
    Ak Ti Tvoja daňová strata z r. 2006 pokryje celý daňový zisk z r. 2007, tak neplatíš žiadnú daň, ani o nej neučtuješ. O umorovaní straty vyplňaš iba príslušný oddiel v DP.

    leabacova je offline (nepripojený) leabacova

    leabacova
    azla Pozri príspevok
    Tak ako uvažuješ, tak aj spravíš.
    Ak Ti Tvoja daňová strata z r. 2006 pokryje celý daňový zisk z r. 2007, tak neplatíš žiadnú daň, ani o nej neučtuješ. O umorovaní straty vyplňaš iba príslušný oddiel v DP.
    Mám tento istý prípad, azla, pomohla si aj mne.
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.