Zavrieť

Porady

Lak na kameň do altánku

Robia mi majstri kameň - andezit do altánku , vraj sa to dá potom nalakovať aby to vyzeralo krajšie. Aký lak použiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    pivko Pozri príspevok
    Tak ten lukofob určite nie ale s lakom :http://www.efarby.sk/kategoria/lazur...laky-na-kamen/
    to musí byť káva
    Arizonka googlovať viem aj ja , čakal som rady z praxe.
    Pivko,predstav si, ze Lukofob poznam z praxe skor,ako som mala doma internet , t.j. aj google.

    Poznam ho zo stoviek hotovych realizacii, takze viem ako ukaze na roznych obkladoch, ci uz v interieri , alebo exterieri...
    Dokaze ochranit obklad pred nasiakavosti vody, prachu ,zabranuje prasnosti obkladu,ozivi farbu a drzi farebnost aj po dlhej dobe atd. , nevyzera gycovo lesklo a je jednym z najvhodnejsich a najpouzivanejsich na nasom trhu.

    Preto som napisala svoj tip. Ale ak chces lak, je to tvoje rozhodnutie...
    Prepac, ze som sa snazila poradit, Hawk

    PS : andezit natrety Lukofobom mam na dome a altane uz niekolko rokov, mam ho na ociach takmer denne :-)

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    lukofobom sa to bežne natiera,hlavne nasiakavé pieskovce a pod..

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    pivko Pozri príspevok
    Robia mi majstri kameň - andezit do altánku , vraj sa to dá potom nalakovať aby to vyzeralo krajšie. Aký lak použiť.
    Ja by som to nelakovala, pivko... Nestačí to občas poliať pivom? A budeš to mať nielen lesklé, ale aj s penou...

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    lukofobom sa to bežne natiera,hlavne nasiakavé pieskovce a pod..
    Ale ja dávam andezit a nie pieskovec, ten asi až tak nasiakavy nieje.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Videl som teraz na výstave taký krb+stôl+ lavičky z umelého lešteného kameňa, maďarský výrobca hovoril, že namiesto drahých lakov to on - doma ten svoj natiera detským olejom Johnson, minie 3 fľaštičky a má dlho pokoj. Takže čo si vyberieme?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Dnes som počul názor že sa dá ten kameň natrieť aj lodným lakom. Čo na to odborná verejnosť?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dá.Aj traktor sa s tým dá natrieť.Len lodný lak neprepustí žiadnu vodu dnu ani von.Takže s ním nesmieš natrieť špáry medzi kameňmi,pokiaľ nieje podklad dokonale odizolovaný od vody.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Nezakladám novú tému , tak sa opýtam tu. Ten lukofob je vhodný aj na nastriekanie plotových štiepaných tvárnic? alebo na to existuje niečo lepšie.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Je dobrý aj na to .Tuším je to napísané,odporúčané na obale VASPO.

    Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

    Matias.S
    Ahoj,

    určite by som andezit ja osobne nelakoval. Ak chceš mať prírodný materiál tak prírodny a nie lakovať. Andezit je sivastej farby až po hnedú, je však otázne či je potrebné ho ešte leštiť ... inak nasiakavosť sa pohybuje od 0,5 - 3 takže pomerne nízka ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.