Zavrieť

Porady

Stravné v ČR

Ahojte poraďáci!Mohli by ste mi prosím poradiť?Mám zamestnanca, ktorý bol na montáži v ČR a odpracoval tam 18 dní. No denne odpracoval len 11 hod. Koľko mu mám dať stravné? 50% zo 600 CZ keď do 12 h. sa berie 50%? Alebo celých 600 CZ keď beriem,že tam strávil celý deň??? A vie mi niekto poradiť kde to dám v Olympe pri mzdách???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    veronix
    Ahojte poraďáci!Mohli by ste mi prosím poradiť?Mám zamestnanca, ktorý bol na montáži v ČR a odpracoval tam 18 dní. No denne odpracoval len 11 hod. Koľko mu mám dať stravné? 50% zo 600 CZ keď do 12 h. sa berie 50%? Alebo celých 600 CZ keď beriem,že tam strávil celý deň??? A vie mi niekto poradiť kde to dám v Olympe pri mzdách???
    a tie dalšie hodiny bol kde? cestoval domov?
    Ak tam bol plných 24hodín tak mu prináleži v plnej výške t.j. 600CZK, ak mal stravu tak ju krátiš.

    pozri si túto tému

    http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=cestovn%E9

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Veronix, to ze pracoval 11 hodín nie je z hladiska cestovných náhrad relevantné. On bol na sluzobnej ceste celý den, aj ked nevykonával celých 24 hodín prácu. Takze má nárok na kazdý den náhrady minimálne 630,- CZK (600 stravné, min. 30 vreckové) x pocet dní.

    Nepoznám systém Olymp, ale myslím ze to nemá nic spolocné so mzdou. Náhrady mu vyplácas na základe vyúctovania pracovnej cesty v ceských korunách (cize ich budes musiet nakúpit). Je moznost vyplatit to aj v SKK, ale len ked s tým zamestnanec súhlasí, vtedy nárok prepocítas kurzom NBS v den vyplatenia náhrad.
    Naposledy upravil Chobot : 29.09.05 at 12:42

    veronix je offline (nepripojený) veronix

    veronix
    Takže urobim cesťák na stravné a vreckové a vyplatím im to v hotovosti. A do mzdy uvediem len odpracované hodiny x sadzba za hod., však? Tak to bude asi aj najvýhodnejšie. Ďakujem Vám za odpovede!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.