Zavrieť

Porady

Výstava v ČR

Má niekto skúsenosti s výstavou v ČR, ktorú organizuje česká firma platca DPH pre slovenskú firmu z hľadiska DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sojka je offline (nepripojený) sojka

    sojka
    s ČR zrovna nie, ale my chodíme na výstavu do Belgicka. Faktúru mi vystavili aj s DPH /u nich 21%/, celé aj s DPH som to zaúčtovala do nákladov.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Tak, to robí dnes asi väčšina. Ja som však pesimista a snažím sa rozmýšľať rozumom daňového kontrolóra. Keďže ja si tú DPH môžem žiadať späť( síce komplikovane, ale môžem) u zahraničného daň. úradu, nevyhodia mi to daniari z nákladov???

    Monča je offline (nepripojený) Monča

    Monča
    Aj ja mám rovnaký problém. Ibaže nie som registrovaným platcom DPH. Obdržala som zálohovú faktúru za účasť na výstave v ČR, fakturované s DPH. Kým do 30.4.2004 som uhrádzala takúto zál. faktúru iba v čiastke bez DPH a daňový doklad mi bol potom vystavený bez DPH, neviem, či teraz to mám uhradiť aj s DPH. Pomôže niekto aj mne?

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Monča
    Aj ja mám rovnaký problém. Ibaže nie som registrovaným platcom DPH. Obdržala som zálohovú faktúru za účasť na výstave v ČR, fakturované s DPH. Kým do 30.4.2004 som uhrádzala takúto zál. faktúru iba v čiastke bez DPH a daňový doklad mi bol potom vystavený bez DPH, neviem, či teraz to mám uhradiť aj s DPH. Pomôže niekto aj mne?
    Pre teba ako neplatcu je to jednoduché. Faktúra je správna. Zaplatíš ju celú a celú dáš do nákladov (výdavkov). Na odpočet totiž ako neplatca nemáš nárok. Problém majú iba platcovia, lebo DPH musia žiadať z ČR.

    Petronela je offline (nepripojený) Petronela

    Petronela
    MF ČR vydalo usmernenie ako z pohľadu DPH faktúrovať služby spojené s organizovaním výstav. Nájdete to na stránkach www.mfcr.cz http://cds.mfcr.cz/DPH/DPH_info_sdeleni.html#

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Ak mi vystavovateľ z ČR fakturuje za prenájom výstavnej plochy sumu spolu s DPH, môžem si dať celú sumu vrátane DPH do nákladov???
    Musím žiadať o vrátenie DPH z ČR?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    emily
    Má niekto skúsenosti s výstavou v ČR, ktorú organizuje česká firma platca DPH pre slovenskú firmu z hľadiska DPH?
    Mne sa nezdá, že by ste mali mať nejaký problém. Česká firma vám oprávnene fakturovala s českou danňou, podľa ich § 10/4 alebo nášho §15/4.lebo výstava sa konala v Česku. Vy si tú českú daň pri účtovaní nevšímajte a dajte to celé do nákladov vrátane dane=uznaných. V prípade, že Vám ČR daň vráti, dáte tú daň vrátenú do výnosov.

    TOto nie je taká situácia , že dodávateľ vám daň neoprávnene fakturuje a vy ju musíte ešte samozdaniť doma. a z dodavateľom neviete pohnúť aby fakturoval bez dane. Vtedy je problém, či fakturovanú zahraničnú daň dať do daňových nákladov.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    misurka
    Ak mi vystavovateľ z ČR fakturuje za prenájom výstavnej plochy sumu spolu s DPH, môžem si dať celú sumu vrátane DPH do nákladov???
    Musím žiadať o vrátenie DPH z ČR?
    Ano do nákladov.Fakturovala s DPH oprávnene.
    Nemusíte, ale môžete využiť svoj nárok.

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Pridám sa k tejto téme. Vystavovali sme na strojárskom veľtrhu v Nitre.
    Našim spoluvystavovateľom bola poľská firma. Všetky výdavky spojené s veľtrhom (prenájom plochy, inzercia, reklamné predmety) sme hradili my. Poľská firma nám chce preplatiť časť týchto výdavkov a chce aby sme jej vystavili faktúru za spoluúčasť.
    Do 15 dní od dodania služby jej vystavím faktúru s DPH. Dátum dodania služby bude posledný deň veľtrhu. Je to tak správne?
    Ako formulovať text faktúry? Prosím o vaše názory.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Topas
    Pridám sa k tejto téme. Vystavovali sme na strojárskom veľtrhu v Nitre.
    Našim spoluvystavovateľom bola poľská firma. Všetky výdavky spojené s veľtrhom (prenájom plochy, inzercia, reklamné predmety) sme hradili my. Poľská firma nám chce preplatiť časť týchto výdavkov a chce aby sme jej vystavili faktúru za spoluúčasť.
    Do 15 dní od dodania služby jej vystavím faktúru s DPH. Dátum dodania služby bude posledný deň veľtrhu. Je to tak správne?
    Ako formulovať text faktúry? Prosím o vaše názory.
    Pri sluzbach idete podla § 9/4, akoby ste sluzbu sam dodali. Fakturujete s DPH. Fakturujem vam pomernu cast nakladov .... Den DP je § 19/6 den vystavenia Fa.
    Prop pred je tovar. §8/6.Fakturujete s DPH lebo asi zostali na slovensku.DP § 19/5.kedy ste ich vy dostali od dodavatela. To uz asi ani nestihnete, tam by ste to mali asi predat a nie refakturovat/to by bola DP, ked ste to poliakovi dali doruk/.Ta Komisinarska mi v tomto pripade na ten tovar velmi nesedi,.

    Ak sa to prelina cez mesiace asi koli tomu tovaru by bol lepsi prvy den veltrhu den DP aj den vzystavenia dajte v jednom mesiaci ak urobite len jednu FA spolocnu.

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    ALBO
    Pri sluzbach idete podla § 9/4, akoby ste sluzbu sam dodali. Fakturujete s DPH. Fakturujem vam pomernu cast nakladov .... Den DP je § 19/6 den vystavenia Fa.
    Prop pred je tovar. §8/6.Fakturujete s DPH lebo asi zostali na slovensku.DP § 19/5.kedy ste ich vy dostali od dodavatela. To uz asi ani nestihnete, tam by ste to mali asi predat a nie refakturovat/to by bola DP, ked ste to poliakovi dali doruk/.Ta Komisinarska mi v tomto pripade na ten tovar velmi nesedi,.

    Ak sa to prelina cez mesiace asi koli tomu tovaru by bol lepsi prvy den veltrhu den DP aj den vzystavenia dajte v jednom mesiaci ak urobite len jednu FA spolocnu.

    Ak by sme od poľskej firmy požadovali preplatenie výdavkov iba za prenájom plochy a inzerciu (platili sme preddavkovo, doklad k preddavku ešte z 05.05.2006), môžme použiť §19/6 - deň DP je deň vystavenia faktúry?
    Nemám skúsenosti s komisionárskou zmluvou. Chápem to tak, že my príjmeme vo svojom mene službu na účet iného. Od poľskej firmy máme len list, v ktorom nám oznamujú, že budú kryť časť nákladov - 1500 EUR na výstavu a 1000 EUR na inzerciu. V skutočnosti však boli náklady na inzerciu menšie ako 1000 EUR a na výstavu vyššie ako 1500 EUR. Tento list asi nestačí a budeme potrebovať komisionársku zmluvu? Je ešte iná možnosť, alebo iba KZ?

    Viem že je to veľa otázok, ale stretávam sa s týmto prvýkrát.

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    [quote=ALBO]Mne sa nezdá, že by ste mali mať nejaký problém. Česká firma vám oprávnene fakturovala s českou danňou, podľa ich § 10/4 alebo nášho §15/4.lebo výstava sa konala v Česku.

    Dostala som faktúru z ČR za výstavu konanú v ČR, kde mi fakturujú registračný poplatok k nájomnému a prenájom krytej plochy, celková suma je však bez DPH. Zmenilo sa snáď niečo?

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ak môžem, s rovnakým problémom sa pripojím k tejto téme.

    My práve teraz vystavujeme v ČR. Faktúru za registráciu a za výstavnú plochu som dostala bez DPH, ale výstavbu stánku fakturovali s DPH.
    Je v tom rozdiel?

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Organizovali sme prezentačnú akciu, na ktorej sme spolu s poľskou firmou prezentovali ich výrobky. My sme výhradný dovozca na Slovensko. Všetky náklady sme platili my. Poľsky partner chce preplatiť časť nákladov. Vystavila som mu faktúru s DPH, on tvrdí, že to musí byť bez DPH. Ako to má byť správne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.