Zavrieť

Porady

§19 ods.4 zákona o DPH

Prajem pekný deň,
chcela by som požiadať o Váš názor na § 19 ods. 4 zákona o DPH. A to hlavne vo veci, ako ho aplikovať pri dodaní tovaru a dodaní služby ak je záloha prijatá neplatiteľom, ktorý sa stane platiteľom DPH pred tým, než tú prijatú platbu vyúčtuje alebo začne poskytovať služby ako neplatiteľ.
Napr. prenájom hnuteľného majetku, pričom na začiatku prenájmu mu bol tento prenájom zaplatený na celý rok dopredu a tento prenajímateľ sa počas tohoto roka stal platiteľom DPH. Z tohoto mi potom vzniká ďalšia otázka, a to či si môže tento prenajímateľ odpočítať DPH pri registrácii z tohoto majetku (ktorý prenajíma) podľa § 55 zákona o DPH.

Aký je vlastne rozdiel pri uplatňovaní §19 ods. 4 zákona u platiteľa a neplatiteľa DPH?

Ďakujem za Vaše názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    AD EKONOM Pozri príspevok
    Prajem pekný deň,
    chcela by som požiadať o Váš názor na § 19 ods. 4 zákona o DPH. A to hlavne vo veci, ako ho aplikovať pri dodaní tovaru a dodaní služby ak je záloha prijatá neplatiteľom, ktorý sa stane platiteľom DPH pred tým, než tú prijatú platbu vyúčtuje alebo začne poskytovať služby ako neplatiteľ.
    Napr. prenájom hnuteľného majetku, pričom na začiatku prenájmu mu bol tento prenájom zaplatený na celý rok dopredu a tento prenajímateľ sa počas tohoto roka stal platiteľom DPH. Z tohoto mi potom vzniká ďalšia otázka, a to či si môže tento prenajímateľ odpočítať DPH pri registrácii z tohoto majetku (ktorý prenajíma) podľa § 55 zákona o DPH.
    Myslím, že by bolo dobré zotrvať v pôvodnej téme
    http://www.porada.sk/t87980-prijem-p...latitelom.html

    AD EKONOM Pozri príspevok
    Aký je vlastne rozdiel pri uplatňovaní §19 ods. 4 zákona u platiteľa a neplatiteľa DPH?

    Ďakujem za Vaše názory
    Toto ustanovenie aplikujú iba platitelia DPH. "Neplatiteľom" daňová povinnosť v zmysle §19 ods.4 nevzniká ...

    §19 ods.4 zákona o DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.