Zavrieť

Porady

Prechod TPP na Zivnost

Dobry den, doteraz som mal plat cca. 1100€ brutto, prechadzam na zivnost a mam si zapytat ciastku aku budem fakturovat na fakturu, bude to pausal s tym ze dovolenka tam potom moze byt (za predpokladu ze sa vsetko stiha). Myslite ze 1400€ je ciastka, s ktorou by zamestnavatel nemusel mat problem, alebo ma posle kade lahsie. Pripadne by mala byt ciastka vyssia? Dakujem
3 komentárov     zbaliť
kopretinka dovolenku ti nikto nezaplatí,ani PN. Zamestnávateľa nebudeš mať.
patrikvegh Dovolenku mi ponukaju klasicku ako pri TPP.
kopretinka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nedávno sa to tu rozoberalo, nebol si to náhodou ty? Vypočítaj si superhrubú mzdu, to by malo byť absolútne minimum, čo máš pýtať. Potom si prirátaj všetky druhy rizík. dovolenku, paragrafy... Alebo snáď ti obchodný partner schváli faktúru za neodrobenú robotu?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    patrikvegh Ja by som pracoval vo firme, mal by som aj sefa a pracovne hodinky ... tak neviem .
    avalik no mozu ti dat aj pracovne pero, nie len hodinky ...

    ak budes vykonavat zavislu pracu na zivnost, tak to bude problem ... ako zivnostnik nemas sefa - mas len odberatela/zakaznika

    o aku pracu ide?
    patrikvegh myslel som hodiny sorry. jedna sa o pracu na stavbe.
      zbaliť

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ak budeš živnostníkom, nie si zamestnancom. Potom je tato veta blbost - "Myslite ze 1400€ je ciastka, s ktorou by zamestnavatel nemusel mat problem, alebo ma posle kade lahsie."

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Už to konečne pochop,ak budeš živnostník,tak nemôžeš mať zamestnávateľa,nemôžeš mať šéfa,ani žiadne pracovné hodiny!!!
    Nebudeš mať zaplatenú dovolenku (môžu ti ponúkať,čo chcú,to im budeš fakturovať dovolenku?! Alebo ako ti ju preplatia?? )
    Ak budeš mať zamestnávateľa,šéfa,dovolenku,prac.hodiny,tak si ZAMESTNANEC a tým pádom nemôžeš nič FAKTUROVAT!

    Prechod TPP na Zivnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.