Zavrieť

Porady

exekucia kvoli kuponovej privatizacii

Dobry den,
rad by som Vas poprosil o radu ohladom vymahania pohladavky exekutorom kvoli kuponovej privatizacii. Exekucia je na meno mojej manzelky, ktora 3 roky zije trvale v zahranici a naviac, nezijeme v spolocnej domacnosti od roku 2004. Vsetko zacalo asi pred rokom, ked mi vtedy slubila, ze veci da do poriadku. Nestalo sa tak a teraz som nasiel v poste novu vyzvu - Urgenciu od sudneho exekutora, ze pokial sa nevyplati prilozeny sek na sumu 181 eur, prebehne 5.10.2011 supis majetku a exekucia, a suma sa navysi na 397 euro. Rad by som vedel, ci napriek faktu, ze spolu nezijeme uz 7 rokov ale manzelstvo nie je rozvedene, by som vzhladom k hore uvedenemu mohol doplatit stratou mojich osobnych veci.
Dakujem vopred za Vas cas aj pripadnu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    pilgrimdou Pozri príspevok
    neviem sice co to je, ale asi nie, nic sme spolu neriesili, ani oficialne ani neoficialne.
    A na čo čakáš? Pre 181€ ? Čo najskôr vyplať a pri vysporiadani medzi Vami dvoma, ktoré neviem prečo tiež nechávaš tak si túto pohľadávku uplatni. Bolo by načase, aby si si zistil cez pána Googla všetko o BSM, hmm? Alebo zaplať právnikovi.

    pilgrimdou je offline (nepripojený) pilgrimdou

    pilgrimdou
    neviem sice co to je, ale asi nie, nic sme spolu neriesili, ani oficialne ani neoficialne.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Keďže nemáte vysporiadané BSM, tak aj dlhy sú Vaše spoločné a odporúčam vyrovnať čo najskôr.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...a tá kupónka je na koho meno?..tvoje, či manželkine...alebo spoločné?..bez ohľadu na to, že majetok máte spoločný a teda aj dlhy, pokiaľ nie ste rozvedení a ani nemáte vysporiadaný majetok medzi sebou- BSM-bezpodielové vlastníctvo manželov,dlh nie je taký veľký,aby si ho nemohol uhradiť a potom vymáhať od manželky...
    ..exekútor kontaktoval teba,alebo manželku?..lebo pokiaľ manželku, môžeš sa s ním kontaktovať a vysvetliť, že spolu nežijete a ona je v zahraničí, prípadne dať mu jej adresu-ale tam je kontakt s ním dôležitý,on ti povie, čo bude ďalej...
    ..ale ak je adresa tvoja, či na spolu- manželov, radšej zaplať...

    exekucia kvoli kuponovej privatizacii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.