Zavrieť

Porady

Mínus v PD-ALFA

Teraz som zistil,že v PD v ALFE v stlpci hotovosť mám označené položky červenou farbou preto,že pri zadavaní položiek som nemal dosť hotovosti v pokladni.Ako mám teraz postupovať bolo to ešte v mesiaci september?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tomáško
Teraz som zistil,že v PD v ALFE v stlpci hotovosť mám označené položky červenou farbou preto,že pri zadavaní položiek som nemal dosť hotovosti v pokladni.Ako mám teraz postupovať bolo to ešte v mesiaci september?
Treba zaúčtovať v období mesiaca september 2006 dodatočne do príjmu v pokladni ....podnikateľský vklad ....oproti príjem neovpl.ZD - vklad podnikateľa sumu , ktorú potrebuješ .


Toto nie je ojedinelý prípad , vždy treba pokladnu doplňať , ak takéto niečo vyskočí .Ale nemalo by sa to stávať .
Naposledy upravil Zita5 : 09.01.07 at 13:17
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tomáško Tomáško

Tomáško je offline (nepripojený) Tomáško

Zita5
Treba zaúčtovať v období mesiaca september 2006 dodatočne do príjmu v pokladni ....podnikateľský vklad ....oproti príjem neovpl.ZD - vklad podnikateľa sumu , ktorú potrebuješ .


Toto nie je ojedinelý prípad , vždy treba pokladnu doplňať , ak takéto niečo vyskočí .Ale nemalo by sa to stávať .
Prepáč Zitka5,nechápem to.Spravil som toto..Dal som hotovosť príjem..Osobný vklad podnikateľa a sumu..a čo teraz...???Čo znamená oproti??
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
urobil si presne to, čo ti zita radila
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tomáško
Prepáč Zitka5,nechápem to.Spravil som toto..Dal som hotovosť príjem..Osobný vklad podnikateľa a sumu..a čo teraz...???Čo znamená oproti??

Nechcem Ťa mýliť .....spravil si skutočne to čo som Ti ja napísala , len si to nepochopil :

- vklad príjem pokladňa
- príjem NZD - vklad


Účtuješ ručne alebo SW?
0 0
Tomáško Tomáško

Tomáško je offline (nepripojený) Tomáško

Zita5
Nechcem Ťa mýliť .....spravil si skutočne to čo som Ti ja napísala , len si to nepochopil :

- vklad príjem pokladňa
- príjem NZD - vklad


Účtuješ ručne alebo SW?
Keď som to spravil tak sa nič nestalo..Len ta suma sa mi prirátala k terajšiemu zostatku v pokladni..a červené zostalo červené..
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Dolu v Alfe pod PD máš tlačítko uprav, daj zoradiť podľa dátumu a suma sa ti prenesie tam, kam potrebuješ. Musíš dať na zápis do PD - príjem - dátum, ktorý je samozrejme skorší ako ten mínus....teda septembrový. A následne zoradiť podľa dátumu
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ešte by som potom prečíslovala PPD :-)
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Reni, na záver aj ja prečíslovávam o dušu, nech je to kompletka pred vytlačením
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Chcem sa k tomuto opýtať...doteraz som výber z bankového účtu účtovala ako osobnú spotrebu vo VNZD, ale tiež sa mi stalo, že som mala v pokladni mínus. Mohla by som to riešiť tak, že namiesto osobnej spotreby budem výber z účtu účtovať napr. výber do pokladne a bude sa to tým pádom riešiť cez priebežné položky? Čiže budem mať jeden zápis VBÚ a druhý PPD?
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Áno, presne tak to môžeš urobiť.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
LubenaK
Áno, presne tak to môžeš urobiť.
Ďakujem. Len ešte....budem mať vyhotovený PPD a je potrebné k nemu niečo pripínať? Teda nejaký doklad na základe ktorého bol PPD vyhotovený. Neviem síce čo...
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ten PPD založíš v časovom slede do Knihy príjmov a výdajov, prijaté: meno SZČO /z účtu podnikateľa/, účel: výber z BÚ do pokladne. Párovým dokladom je príslušný výpis z BÚ.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
otázka
Ten PPD založíš v časovom slede do Knihy príjmov a výdajov, prijaté: meno SZČO /z účtu podnikateľa/, účel: výber z BÚ do pokladne. Párovým dokladom je príslušný výpis z BÚ.
O.K. Ďakujem.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Janka6685
Ďakujem. Len ešte....budem mať vyhotovený PPD a je potrebné k nemu niečo pripínať? Teda nejaký doklad na základe ktorého bol PPD vyhotovený. Neviem síce čo...
podkladom bude výberový doklad z banky...
0 0
HEBA HEBA

HEBA je offline (nepripojený) HEBA

mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac
ja každý výber z banky účtujem ako príjem do pokladne cez priebežné položky, nakoľko výdavky potrebujem uhradiť väčšinou v hotovosti.
Pekný večer
0 0
1919696 1919696

1919696 je offline (nepripojený) 1919696

Idem zacat s alfou a mam otazku. PHM platim VISA kartou, predpokladam, ze blocky dostanem do vydavkov cez pokladnu. Mam vsak maly problem.
Na blockoch su ceny napriklad 1213.30 Sk, 987.70 SK ...
Ako to zauctujem ked fyzicky som predsa nemohla dat 30 halierov alebo 70 ha?

Dakujem skusenym za rady.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Bločky nebudeš dávať cez pokladňu. Veď sú platené cez banku. Budeš ich účtovať cez bankový výpis. A tu Ti je jedno, že to nie je zaokrúhlené.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
1919696 Pozri príspevok
Idem zacat s alfou a mam otazku. PHM platim VISA kartou, predpokladam, ze blocky dostanem do vydavkov cez pokladnu. Mam vsak maly problem.
Na blockoch su ceny napriklad 1213.30 Sk, 987.70 SK ...
Ako to zauctujem ked fyzicky som predsa nemohla dat 30 halierov alebo 70 ha?

Dakujem skusenym za rady.

Prikladám link , preštuduj si to :
http://www.porada.sk/t42973-platba-b...+platba+kartou

http://www.porada.sk/showthread.php?...=Platba+Kartou
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

ano tak to môžeš udržať pokladňu v pluse
0 0
1919696 1919696

1919696 je offline (nepripojený) 1919696

Prikladám link , preštuduj si to :
http://www.porada.sk/t42973-platba-b...+platba+kartou

http://www.porada.sk/showthread.php?...=Platba+Kartou
__________________


Zitka prestudovala som si to, ale v mojom pripade je to platba VISA kartou nie k podnikatelskemu uctu. To nie je karta podnikatela, ale sukromnej osoby. Preto to chcem dat cez pokladnu, akoze v hotovosti. Len ma trapia tie 0,30 ha ked teraz je uz len 0,50 ha.
Dakujem za trpezlivost
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať