Zavrieť

Porady

Pedagogická versus odborná prax a získanie 1. atestácie

Dobrý deň, v roku 2007 som vykonala štátnu jazykovú skúšku z cudzieho jazyka. V tom čase som nemala dostatočný počet rokov pedagogickej praxe, a tak som za ňu nezískala 1. atestáciu. Mám ukončené vysokoškolské vzdelanie vzdelanie učiteľstvo pre 1. stupeň + učiteľstvo špeciálnych škôl, špecializácia sluchovo postihnutí.
V čase od 11/2001 do 6/2007 som bola zaradená do kariérovej pozície pedagogický zamestnanec. Od 09/2011 som samostatným odborným zamestnancom. Pre priznanie kreditov na základe vykonania vyššie spomenutej jazykovej skúšky ( a podania si žiadosti o 1. atestáciu) potrebujem 3 roky odbornej praxe. V čase, keď som bola pedagogickým zamestnancom, sa mi úzko prelínala pedagogická a odborná prax. Pracovala som vo viacerých pozíciách- A) rok ako učiteľka cudzieho jazyka v Detskom integračnom centre, B)rok ako učiteľka v triede pre mimoriadne nadané deti na bežnej zš, C) 2 roky ako školský špeciálny pedagóg na čiastočný úväzok, ktorý som si dopĺňala ako učiteľka na 1. stupni ZŠ. Ktorá je z toho pedagogická a ktorá odborná prax? Ako sa mi to má počítať? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V januári 2012 si mala získať osvedčenie o priznaní 60 kreditov za vykonanie štátnej jazykovej skúšky a od 1. 2. 2012 Ti majú vypllcať kreditový príplatok vo výške 12 %. Odborná a pedagogická prax sa "môže sčítať", takže tri roky pedagogickej alebo odbornej praxe splňaš.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Zamestnankyňa mi dnes priniesla vysvedčenie o absolvovaní štáttnej jazykovej skúšky. Lenže neviem či spĺňa pedagogickú prax, pretože pracovala na dohodu
    ako učiteľka a tiež v zahraničí ( v Irsku) u nás ma iba 2 roky pedag. praxe. Čo s ňou???

    Pedagogická versus odborná prax a získanie 1. atestácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.