Zavrieť

Porady

nove parkety položiť na staré

Ahojte,

chcela by som sa opytat, coho sa vyvarovat ked chceme polozit novu laminatovu podlahu na povodne parkety, ktore sice boli rekonstruovane (brusene a lakovane), ale su medzi nimi sem tam medzery a celkovo sa nam az tak nepacia.
Coho by sme sa mali vyvaroat. Ma niekto skusenosti?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    ak nie sú parkety povolené - nepráskajú, položí sa podložka a nemal by bať problém .

    zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

    zsolt69
    Ja som vybral po jednom, očistil a znova položil. Osobne by som nedal plávajúcu podlahu - drevo je teplejšie.

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    zsolt69 Pozri príspevok
    Ja som vybral po jednom, očistil a znova položil. Osobne by som nedal plávajúcu podlahu - drevo je teplejšie.
    toto presne urobili predchadzajuci majitelia pred 6 rokmi. Uprimne povedane, mne sa taketo aprkety az tak nepacia. Vsetci sice tvrdia, ze su lepsie ako laminaty, ale su medzi nimy medzery a nevyzera to na pohlad tak pekne. Rozmyslali sme ze ich dame znova prebrusit a nalakovat, ale ked som pozerala ceny za m2 tak ma vyjdu rovnako nove laminaty.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    u nas je brusenie, lakovanie a presparovanie drahšie ako nové laminátové parkety, ja bysom uvolnené, keďže už ich nebudem používať a nebolo by ich už vidieť pre istotu pripevnila priskrutkovaním do podlahy a nemajú šancu sa povoliť.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mne keď brúsili a lakovali parkety, pekne zapracovali aj medzery tak, že nezistíš, kde boli. Na jednom mieste sa mi parkety aj hýbali, to tiež opravili.
    Predtým som mala inú firmu v inej izbe a tam medzery zostali. Asi to treba vopred konzultovať.
    Lamináty má dcéra, ale parketám sa nevyrovnajú.

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    Mária27 Pozri príspevok
    Mne keď brúsili a lakovali parkety, pekne zapracovali aj medzery tak, že nezistíš, kde boli. Na jednom mieste sa mi parkety aj hýbali, to tiež opravili.
    Predtým som mala inú firmu v inej izbe a tam medzery zostali. Asi to treba vopred konzultovať.
    Lamináty má dcéra, ale parketám sa nevyrovnajú.
    A kolko ta to vyslo na m2?

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Každá izba stála okolo 10 tisíc, ale bolo to dávnejšie a už to ani neviem presne.

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    Mária27 Pozri príspevok
    Každá izba stála okolo 10 tisíc, ale bolo to dávnejšie a už to ani neviem presne.
    No ved prave 10 tis. je pre mna vela, za to si dam radsej lamitanovu podlahu podla odtiena, ktory sa mi paci.
    Aj ked verim, ze povodna pdolaha je lepsia, mne sa to proste vizualne az tak nepaci.
    A ved, ked necham povodnu podlahu pod laminatmi, mozem sa k nej kedykolvek vratit, ci nie?

    zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

    zsolt69
    zmurka Pozri príspevok
    toto presne urobili predchadzajuci majitelia pred 6 rokmi. Uprimne povedane, mne sa taketo aprkety az tak nepacia. Vsetci sice tvrdia, ze su lepsie ako laminaty, ale su medzi nimy medzery a nevyzera to na pohlad tak pekne. Rozmyslali sme ze ich dame znova prebrusit a nalakovat, ale ked som pozerala ceny za m2 tak ma vyjdu rovnako nove laminaty.
    Pred rekonštrukciou podlahy som mal parkety uložené do " stromčeka " a potom sme poukladali ako keby bola plávajúca.Nemám tam žiadné medzeri lebo sa to napasovalo do seba. To je môj názor a skúsenosť.

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    to je zaujimavy napad. Ved my asi naprv vyskusame tie laminatove a k tym povodnym sa budeme moct kedykolvek vratit.
    Pekny den

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.