Zavrieť

Porady

určenie platu

Zdravím vás
nakoľko som začiatočníčka v tejto téme a riaditeľ tiež, potrebovala by som vašu odbornú pomoc ohľadne vypočítania platu našej triednej učiteľky, ktorá sa vrátila po RD do práce. Jej základné údaje:
- zamestnaná u nás od 02.09.2008 po skončení Prešovskej univerzity r.2008
Zloženie jej platu
-do 31.10.2009: TP 499,-€, os.príplatok 33,-€ a za triednictvo 24,70 €
k 31.10.2009 odchádza na MD
- od 01.11.2009: TP 494,-€, vyrovnanie platu 57,-€
- od 01.01.2010: TP 499,-€, zvýš. TP 5,-€, vyrovnanie platu 57,- €
Od 1.8.2010 nastúpila do práce a čerpala dovolenku. V septembri dostala naspäť svoju triedu, a treba mi zadať príplatok za triednictvo ale vyrovnanie platu neviem dokedy sa má jej počítať. Prosím vás o pomoc pri určení jej platu.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    m.dolores Pozri príspevok
    Od 1.8.2010 nastúpila do práce a čerpala dovolenku. V septembri dostala naspäť svoju triedu, a treba mi zadať príplatok za triednictvo ale vyrovnanie platu neviem dokedy sa má jej počítať. Prosím vás o pomoc pri určení jej platu.

    Ďakujem
    Mám tomu rozumieť tak, že už boli splnené podmienky nato aby mohla byť preradená späť do pl. triedy, v ktorej bola zaradená pred 1.11.2009?
    Áno, a medzičasom som zistila nasledovné veci, citujem(nie doslovne): "Ustanovenie, čo sa týka vyrovnania platu sa neaplikuje vtedy, ak došlo k zmene podmienok vykonávania dojednanej práce po 1.11.2009, napr.úprava os. príplatku (zníženie a odobratie). Ak dôjde k 1.11.2009 a neskôr k začatiu, resp. skončeniu vykonávania špecializ.činnosti, ktorou je - medzi inými - aj činnosť triedneho učiteľa, vyrovnanie platu vzniknuté k 1.11.2009 sa o výšku týchto príplatkov upravuje."
    - vyššie uvedené som tak pochopila, že to vyrovnanie platu 57,-€, ani nebolo určené správne. Zamestnankyňa od 1.11.2009 mala mať vyrovnanie platu iba vo výške 5,-€, a plat od 1.1.2010 zvýšením TP sa vyrovnal na úroveň s pred 1.11.2009, takže ďalšie žiadne vyrovnanie platu nebolo jej treba pripočítať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.