Zavrieť

Porady

LEKAR - Odborny zastupca a pracovny uvazok

Zalozil som novu temu, lebo to bolo spatne zaradene pod VZ menší ako 6900?

Chcem sa spytat ako musi byt zamestnany lekar, ktory ma s.r.o. a je v nej odborny zastupca na zdravotnicku cinnost podla zakona 578/2004 (nie zivnost !). V tejto s.r.o. vykonavaju cinnost iny lekari a odborny zastupca priamo nerobi lekara, len zastresuje s.r.o odborne, nakolko to tak musi byt podla zakona.
Tento odborny zastupca je zamestnany v nemocnici na uvazok 0,7.
Staci mu uvazok napr. 10 hodin tyzdenne v s.r.o. ako pise ermon na odborneho zastupcu? Mate niekto podobne nejakeho lekara ?


Citát:
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=alt2 style="BORDER-RIGHT: 1px inset; BORDER-TOP: 1px inset; BORDER-LEFT: 1px inset; BORDER-BOTTOM: 1px inset">Pôvodca textu príspevku: Gard
Vobec som nemyslel zivnost. Mal som na mysli lekarov, ktori nemaju zivnosti, maju s.r.o ale nepotrebuju zivnost. Povolenie na cinnost dostanu zo samospravneho kraja podla zakona 578/2004.
V tej pridruzenej teme o odbornom zastupcovi som mal na mysli prave tuto temu v ktorej stale nemam jasno.

</TD></TR></TBODY></TABLE>
ermon<SCRIPT type=text/javascript> vbmenu_register("postmenu_279629", true); </SCRIPT>
Senior Member

Stále platí zákon o minimálnej mzde, ktorý neobídeš. Účtujem pre s.r.o., ktorá vykonáva chirurgickú činnosť. Minimálna mzda lekára je 39,70 x koeficient 1,8 (zaokrúhlila som na 75,- Sk za jednu odpracovanú hodinu)
Činnosť odborného zástupcu je v tomto zmysle chápaná ako dohľad nad vykonávaním lekárskej práce.
Možno sa ostatní poraďáci vzbúria, ale tento dohľad je vykonávaný 10 hodín týždenne na vedľajší pracovný pomer, nakoľko odborný grant má HPP v inej organizácii (nemocnica).

Tak to robím ja. Zatiaľ je všetko o.k.
<!-- / message --><!-- sig -->
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gard je offline (nepripojený) Gard

    Gard
    Vedel by mi niekto poradit, pripadne potvrdit co pise ermon. Mate nieko podobne lekara ?

    LEKAR - Odborny zastupca a pracovny uvazok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.