Zavrieť

Porady

Dobrovoľné nemocenské poistenie po novom

Dobrý deň,
prosím o radu odborníka na dobrovoľné poistenie.
DNP som si platila štyri roky z maximálneho VZ. Keďže som chcela byť ešte poistená, na základe infomácií z internetu a tiež pracovníčky sociálnej poisťovne som dňa 30.01.2012 som podala odhlášku a zároveň k 30. 01.2012, čiže k tomu istému dňu aj prihlášku na poistenie DNP. Rovnakým dátumom som chcela dosiahnuť, aby išlo o nepretržité poistenie, čo by malo vplyv na výšku nemocenského v prípade prácenschopnosti. V súčasnosti som PN, lebo som podstúpila operáciu. Výška mojej PN bola však vypočítaná z minimálneho VZ !! Zisťovala som si teda u nás na pobočke, ako to, že mám vypočítanú PN z min. VZ a bolo mi povedané, že prihlásená som nanovo k 31.01.2012. Mohla mi pracovníčka soc poist. svojvoľne zmeniť dátum prihlášky? V prípade, že by som bola prihlásená k 30.01. 2012, jednalo by sa o nepretržité poistenie? Bola by výška PN vyrátaná z max. VZ?
Ďakujem za odpovede. Iva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    Neviem, či ti takto super poradili na sociálnej poisťovni, alebo si sa dočítala... Tvoje poistenie by automaticky zaniklo k 31.1.2012, avšak ak by si sa v priebehu februára prihlásila na celý balík dobrovoľného poistenia (čiže nie 30. ani 31. januára), ale až najskôr 1.2.2012 (najneskôr do konca februára) s dátumom začiatku poistenia 1.2.2012 - TAKÉTO poistenie by sa považovalo za nepretržité a tvoj vymeriavací základ by bol maximálny z predchádzajúceho roku! Teraz to už nenapravíš,,,, ale veď sa to omielalo kolom dokola, že keď sa poistenec stihne znovu prihlásiť v priebehu FEBRUÁRA, tak sa poistenie považuje za nepretržité...?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    K 31.1.2012 DNP v doterajšej podobe zaniklo, Akonáhle si v SP podala odhlášku (bez ohladu na dátum prihlášky), začína ti nové obdobie DNP, ktoré je možné platiť za starých podmienok ešte 270 dní. Tvoja PN-ka začala do 26 týždňov od vzniku nového poistenia, preto je nemocenské vypočítané z minima.

    O nepretržité trvanie poistenia by išlo v prípade, keby si sa do konca februára 2012 prihlásila na celý balík poistenia.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    manus Pozri príspevok
    Neviem, či ti takto super poradili na sociálnej poisťovni, alebo si sa dočítala... Tvoje poistenie by automaticky zaniklo k 31.1.2012, avšak ak by si sa v priebehu februára prihlásila na celý balík dobrovoľného poistenia (čiže nie 30. ani 31. januára), ale až najskôr 1.2.2012 (najneskôr do konca februára) s dátumom začiatku poistenia 1.2.2012 - TAKÉTO poistenie by sa považovalo za nepretržité a tvoj vymeriavací základ by bol maximálny z predchádzajúceho roku! Teraz to už nenapravíš,,,, ale veď sa to omielalo kolom dokola, že keď sa poistenec stihne znovu prihlásiť v priebehu FEBRUÁRA, tak sa poistenie považuje za nepretržité...?
    Iva nepíše odkedy je na PN-ke. Len netreba zabudnúť, že mesačné poistenie balíka z maxima je cez 400€ ...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si plánovala PNku .. a chcela si mať nepretržité poistenie - tak si sa nemala odhlasovať ! ale vo februári sa prihlásiť z celého balíka. ako už je vyššie písané - pre max dávku je ale drahé ...

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    Katy a R Pozri príspevok
    Ak si plánovala PNku .. a chcela si mať nepretržité poistenie - tak si sa nemala odhlasovať ! ale vo februári sa prihlásiť z celého balíka. ako už je vyššie písané - pre max dávku je ale drahé ...
    No stačilo by sa jej vo februári prihlásiť s minimálnym VZ (poistenie by sa považovalo za nepretržité), ale VZ pre vyplatenie PN by sa jej bral z obdobia kedy mala maximálny VZ. Takže by jej bola PN vyplácaná z maxima,,,no chyba bola, že sa prihlásila/odhlásila už v januári,,,preto jej nabehlo nové poistenie, resp.nový VZ ktorý si uviedla.

    Dobrovoľné nemocenské poistenie po novom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.