Zavrieť

Porady

Írsko - vymáhanie dlhu

Dobrý deň, som v írsku piaty mesiac a z toho 4mesiace odrobené. Situácia sa ale vyvíja nepriaznivo a preto rozhodujem o návrate domov. Trápi ma ale mnou uzavretý paušál u Meteoru. Zobral som si Samsung Galaxy na paušál a mesačne platím 80€, s čím mám množstvo voľných sms a volaní v írsku. Keď ale odídem, je mi tento paušál v podstate na nič a ja si nemôžem dovoliť platiť mesačne 80€, zo slovenského platu len na írsky paušál po dobu ďalšieho roku. A preto by som ho chcel prestať po návrate platiť. Takže moja otázka je následovná.
Je možné, aby odo mňa írska spoločnosť vymáhala dlhy, aj keď už budem v zahraničí?

Počul som totiž od poliakov, že keďže írsko nie je v šengene, nemajú íri moc možností vymáhať pohľadávky v zahraničí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nebolo by serioznejsie radsej telefon a pausal predat niekomu v Irsku ,kto by ten pausal vyuzil?

    Takyto ludia ako Ty veru Slovensku dobru reklamu v zahranici nerobia...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Jehovista Pozri príspevok
    Dobrý deň, som v írsku piaty mesiac a z toho 4mesiace odrobené. Situácia sa ale vyvíja nepriaznivo a preto rozhodujem o návrate domov. Trápi ma ale mnou uzavretý paušál u Meteoru. Zobral som si Samsung Galaxy na paušál a mesačne platím 80€, s čím mám množstvo voľných sms a volaní v írsku. Keď ale odídem, je mi tento paušál v podstate na nič a ja si nemôžem dovoliť platiť mesačne 80€, zo slovenského platu len na írsky paušál po dobu ďalšieho roku. A preto by som ho chcel prestať po návrate platiť. Takže moja otázka je následovná.
    Je možné, aby odo mňa írska spoločnosť vymáhala dlhy, aj keď už budem v zahraničí?

    Počul som totiž od poliakov, že keďže írsko nie je v šengene, nemajú íri moc možností vymáhať pohľadávky v zahraničí.
    No nepoteším ťa- by si sa čudoval, aké všelijaké možnosti majú- to, že íri niesú v šengene s tým nemá nič spoločné...
    Oni to predajú ( pohladávku) nejakej firme a tí už vedia ako ťa priškripnúť...
    arizona Pozri príspevok
    Nebolo by serioznejsie radsej telefon a pausal predat niekomu v Irsku ,kto by ten pausal vyuzil?

    Takyto ludia ako Ty veru Slovensku dobru reklamu v zahranici nerobia...
    Tak nad takýmto riešením som ešte nerozmýšlal. A určite máš pravdu. Len si budem musieť nájsť nejaký spôsob ako to niekomu ponúknuť.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Jehovista Pozri príspevok
    Tak nad takýmto riešením som ešte nerozmýšlal. A určite máš pravdu. Len si budem musieť nájsť nejaký spôsob ako to niekomu ponúknuť.
    Je vela stranok, kde komunikuju Slovaci zijuci v zahranici. napr. http://www.google.sk/search?q=slovac...GHP_sk___SK432

    Je mozne, ze ked das rozumnu cenu, tak niekoho najdes. Mozno aj medzi ludmi na okoli...
    Tak to riesi vacsina ludi,ked odchadza zo zahranicia a zostava im pausal...Urcite je to lepsie,ako si zbytocne vytvarat problemy.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    No neviem, ci niekto bude chciet platit 80 EUR. Urcite aj v Irsku sa da za 20 - 30 EUR slusne telefonovat.

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Ved sa spytaj operatora, co by to stalo ak by si to chcel predcasne ukoncit......isto sa bude platit nieco, ale mozno az tak velka suma to nebude.

    Írsko - vymáhanie dlhu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.