Zavrieť

Porady

Pomoc s notebookom

dobry den potreboval by som radu dnes som si kupil novy notebook a isiel som instalovat win vista instalaciu mi nedokoncilo lebo nam vyply prud a potom nevydrzala ani baterka takze sa notebook vypol potom ked som ho zapol mi ukazuje BOOTMGR is missing. Press Ctrl+Alt+Del to restart a neviem co stym uz nejde ziaden windows nahodit ani nic a aj po restarte mi to pise znova a znova pls poradte!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ano instaloval som to s DVD ... a skusal som ho dat ale nic mi nenacita ziadne dvd,cd a podobne

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Predpokladam, ze to DVD je bootovatelne. Takze hned po zapnuti notebooku z uvodnej obrazovky chod do BIOS-u, na kazdom notebooku je to ina klavesa. Napr. na mojom pise "Press F2 to enter Setup". Mala by to byt jedna z Fx klaves.

    Tam by mala byt jedna z moznosti nastavenie poradia bootovania. Predpokladam, ze teraz mas nastaveny ako prvy hard disk. Takze to treba zmenit tak, aby najskor bootovalo z DVD a ako druhy HDD. Potom daj len ulozit zmeny, notebook sa automaticky restartne a instalacia z DVD by mala nabehnut sama.
    hned jak zapnem notebook mi ukaze to BOOTMGR is missing. Press Ctrl+Alt+Del to restart a nejde mi dat do biosu nic

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Ziadna uvodna obrazka s logom vyrobcu alebo nieco? To sa mi nezda...
    To by malo byt uplne prve, co sa zobrazi. Tak to bolo na mojej Toshibe, tak je to na mojom Dell-i a aj na Acer-i, co mam doma. Zapnem, zobrazi sa obrazovka s logom vyrobcu a hned tam treba stlacit niektoru z Fx klaves.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Napis aky to je NB prip. sa pozri do navodu, akou klavesou (kombinaciou klaves) sa prepina do BIOSi.
    Vacsinou je to DEL, F1, F2 ...
    Ten klaves musis drzat hned po zapnuti
    no fuu uz mi to ide konecne prehodil som tie nastavenia botovania v biose a som dal na dvd mechaniku a uz mi instaluje win tak dakujem vam

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Na nový notebook Windows Vista? Už to je zle!
    Bez urážky, chápem že to máš kúpené zrejme ale fakt si doplať za upgrade na Win7, cca 95€. Úplne vážne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.