Zavrieť

Porady

Môžem ako s.r.o. poskytovať zdarma služby, ktoré sú inak viazanou živnosťou?!?

Príklad:
Spravím si web, kde bude zadarmo ľudom k dispozícii môj vlastný strojový prekladač, ktorý som si už dávnejšie naprogramoval, pre účely mojich iných projektov. Tento prekladač by návštevníkom môjho webu umožnil jednoduchý strojový preklad ľubovolného textu z EN do SK a naopak.

Web by som prevádzkoval ako s.r.o., avšak zadarmo!
Jednoduchý princíp: návštevník príde, vloží text, tento text sa strojovo v zlomku sekundy preloží, zákazník si výsledný preložený text skopíruje a z webu odchádza.

Musím mať na prevádzku takého webu v predmetoch činnosti s.r.o. živnosť prekladateľské a tlmočnícke služby? Alebo nemusím?

Ide mi o to, že prekladateľské a tlmočnícke služby sú viazanou živnosťou, na ktoré je potrebný:
- diplom o ukončenom štúdiu príslušných jazykov na vysokej škole, alebo
- vysvedčenie o štátnej jazykovej skúške, alebo
- preukázanie aspoň 10-ročného pobytu v štáte s úradným jazykom, ktorý sa má vyučovať, prekladať alebo tlmočiť.


Avšak ja by som nikomu nič také ako s.r.o. nefakturoval! Prekladač by bežal automaticky a hlavne zadarmo. Tá stránka, by žila z niečoho úplne iného, napríklad reklamy na skutočné prekladateľské služby, alebo z affiliate programov a pod. To je teraz vlastne úplne jedno z čoho by ten web žil, pre otázku to nie je podstatné. Ide mi o princíp.

Môžem ten online prekladač prevádzkovať zadarmo a hlavne bez tej živnosti, prekladateľské a tlmočnícke služby, alebo nie?

Živnosti ako počítačové služby, reklamné služby, atď., to všetko v predmetoch mám... To je jasné.
Vďaka za akúkoľvek odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    flector Ja viem, že existuje Google Translate, až taký krepý nie som.

    Nie je podstatné či by mi tam niekto chodil, alebo prečo by mi tam niekto chodil. Mne ide predovšetkým o zodpovedanie otázky, či môžem ako s.r.o. poskytovať zdarma služby, ktoré sú inak viazanou živnosťou.

    Myslím si, že ten príklad s automatickým prekladom dobre poslúžil pre lepšie pochopenie otázky a tiež ako vhodná ukážka toho, aká situácia resp. paradox môže reálne nastať, keď príde na: online IT podnikanie vs. slovenská legislatíva.

    Každopádne, aj tak ti ďakujem za odpoveď.
    kopretinka môžeš to kľudne robiť,ak je to zadarmo,tak žiadny problém

    Môžem ako s.r.o. poskytovať zdarma služby, ktoré sú inak viazanou živnosťou?!?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.