Zavrieť

Porady

Odpisy v JU - zle vypočítané?

Ahojte. Nový klient mi priniesol účtovníctvo, v ktorom sa auto odpisovalo zrýchleným spôsobom. Zaujímavé je však to, že v roku 2009 a 2010 mal rovnakú výšku odpisov. Neviem preto ako to mám urobiť v Alfe. Spravila som si tak informatívne rok 2009 a 2010, kde som si to vyskúšala. ZC podľa výstupných zostáv z roku 2009 a 2010 sa nerovnajú s mojimi výsledkami. Sedelo by to iba ak by sa majetok odpisoval rovnomerne. Ako mám postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    lubka0907 Pozri príspevok
    Ďakujem. Nechcem mať problémy. Pravdepodobne to len predch. účtovníčke program zle vytlačil. A ešte jedna otázočka. Ak sa to auto predala v septembri tohto roku tak môžem ho doodpisovať alebo ponechám ten rovnomerný odpis?
    ak ho v tomto roku predá neuplatňuje sa žiadny odpis, ale celá zostatková cena je daňovým výdavkom a predajná cena daňovým príjmom

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    lubka0907 Pozri príspevok
    Ahojte. Nový klient mi priniesol účtovníctvo, v ktorom sa auto odpisovalo zrýchleným spôsobom. Zaujímavé je však to, že v roku 2009 a 2010 mal rovnakú výšku odpisov. Neviem preto ako to mám urobiť v Alfe. Spravila som si tak informatívne rok 2009 a 2010, kde som si to vyskúšala. ZC podľa výstupných zostáv z roku 2009 a 2010 sa nerovnajú s mojimi výsledkami. Sedelo by to iba ak by sa majetok odpisoval rovnomerne. Ako mám postupovať?
    keďže boli odpisy v r.2009 a 2010 rovnaké, tak neišlo o zrýchlené odpisovanie, ale o rovnomerné. Neviem ako to urobiť v Alfe, nepoznám tento softw, ale určite by som pokračovala v rovnomernom odpisovaní

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    lubka0907 Pozri príspevok
    Ahojte. Nový klient mi priniesol účtovníctvo, v ktorom sa auto odpisovalo zrýchleným spôsobom. Zaujímavé je však to, že v roku 2009 a 2010 mal rovnakú výšku odpisov. Neviem preto ako to mám urobiť v Alfe. Spravila som si tak informatívne rok 2009 a 2010, kde som si to vyskúšala. ZC podľa výstupných zostáv z roku 2009 a 2010 sa nerovnajú s mojimi výsledkami. Sedelo by to iba ak by sa majetok odpisoval rovnomerne. Ako mám postupovať?
    Odkiaľ si čerpala info, že sa odpisovalo MV zrýchleným odpisom ?

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    Ďakujem. Nechcem mať problémy. Pravdepodobne to len predch. účtovníčke program zle vytlačil. A ešte jedna otázočka. Ak sa to auto predala v septembri tohto roku tak môžem ho doodpisovať alebo ponechám ten rovnomerný odpis?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Veľmi pekne Vás prosím o pomoc pri vypočítaní odpisov. Auto zakúpené v r. 2010. našla som inv. kartu, kde je uvedená obst. cena auta 3500 + 33 = 3533,- Eur. Tých 33,- Eur to je za nákup kolkov. Takže OC sa navýšila. Metóda odpisovania je podčiarknutá zrýchlená. Takže odpis v 1. r. je:
    3533,- / 4 = 883,25 po zaokrúhlení 884,- Eur.
    Ako budem pokračovať v druhom roku? Skúsim to a prosím opravte ma, ak je to zlé.

    2*2649/5-1 = 1324,5 po zaokrúhlení 1324,-Eur. Je to správne? A potom ďalšie roky? Vďaka.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    mondes Pozri príspevok
    Veľmi pekne Vás prosím o pomoc pri vypočítaní odpisov. Auto zakúpené v r. 2010. našla som inv. kartu, kde je uvedená obst. cena auta 3500 + 33 = 3533,- Eur. Tých 33,- Eur to je za nákup kolkov. Takže OC sa navýšila. Metóda odpisovania je podčiarknutá zrýchlená. Takže odpis v 1. r. je:
    3533,- / 4 = 883,25 po zaokrúhlení 884,- Eur.
    Ako budem pokračovať v druhom roku? Skúsim to a prosím opravte ma, ak je to zlé.

    2*2649/5-1 = 1324,5 po zaokrúhlení 1324,-Eur. Je to správne? A potom ďalšie roky? Vďaka.
    Posúvam.

    Odpisy v JU - zle vypočítané?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.