Zavrieť

Porady

Budem mať nárok na dom aj ja?

Dobrý deň. Chcela by som poradiť v jednej veci, ktorá ma docela trápi. S priatelom čakáme v marci bábo, budeme sa zrejme v lete brať. Priatel teraz kúpil dom. Je rozvedený, má z predošlého manželstva dve deti (už velké). Jeho bývalá ho dosť "oškubala" a preto chápem, že nechce prísť o ďalšie peniaze a nechce aby som mala nejaký nárok na ten dom, ja to beriem v pohode, ale to v prípade rozvodu a nepohodnutia sa... Lenže si neviem predstaviť, že v prípade jeho smrti, budú mať na dom nárok len jeho deti a ja nie. To mi ostane len tá možnosť jeho deti vyplatiť, s tým som zmierená. Keď sa tam presťahujeme (momentálne sa dom prerába) tak si tam idem nahlásiť trvrlé bydlisko samozrejme. Neviete mi povedať, či budem mať v prípade smrti môjho budúceho manžela na dom nejaký nárok aj ja? Alebo ozaj nie? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mlynkarka Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som poradiť v jednej veci, ktorá ma docela trápi. S priatelom čakáme v marci bábo, budeme sa zrejme v lete brať. Priatel teraz kúpil dom. Je rozvedený, má z predošlého manželstva dve deti (už velké). Jeho bývalá ho dosť "oškubala" a preto chápem, že nechce prísť o ďalšie peniaze a nechce aby som mala nejaký nárok na ten dom, ja to beriem v pohode, ale to v prípade rozvodu a nepohodnutia sa... Lenže si neviem predstaviť, že v prípade jeho smrti, budú mať na dom nárok len jeho deti a ja nie. To mi ostane len tá možnosť jeho deti vyplatiť, s tým som zmierená. Keď sa tam presťahujeme (momentálne sa dom prerába) tak si tam idem nahlásiť trvrlé bydlisko samozrejme. Neviete mi povedať, či budem mať v prípade smrti môjho budúceho manžela na dom nejaký nárok aj ja? Alebo ozaj nie? Ďakujem
    Kúpil ho ešte pred manželstvom, takže je jeho vlastníctvom, nepatrí do BSM. V prípade jeho smrti, bude sa deliť medzi Teba, ako manželku a všetky jeho deti.
    Naposledy upravil Tweety : 24.01.12 at 12:30 Dôvod: Doplnenie, mýlka s príp. rozvodom.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mlynkarka Pozri príspevok
    Lenže si neviem predstaviť, že v prípade jeho smrti, budú mať na dom nárok len jeho deti a ja nie. V prípade jeho smrti, budeš mať aj ty nárok na dom. Teda na podiel v dome. Nakoľko ak budete manželia a on nespíše závet vdaka ktorému ťa vylúči z dedenia, tak sa bude dediť zo zákona a tak všetci budú mať nárok na podiel na dome. Teda jeho dve dospelé deti, ty a vaše deti.
    To mi ostane len tá možnosť jeho deti vyplatiť, s tým som zmierená. Keď sa tam presťahujeme (momentálne sa dom prerába) tak si tam idem nahlásiť trvrlé bydlisko samozrejme. Neviete mi povedať, či budem mať v prípade smrti môjho budúceho manžela na dom nejaký nárok aj ja? V prípade smrti áno, v prípade rozvodu nie. Len na preukázateľné vydavky ktoré si zaplatila ty alebo spoločne počas manželstva. Napr. rekonštrukciu, Alebo ozaj nie? Ďakujem
    v texte.

    mlynkarka je offline (nepripojený) mlynkarka

    mlynkarka
    ano toto mi je jasné, ale myslela som či niečo na veci nemení, keď tam budem napr. 10 rokov bývať a mať trvalé bydlisko... keď nebudem mať peniaze na vyplatenie, to si akože mám z domu len tak zbaliť kufre a nechať ho jeho deťom?? je pochopitelné že ma to trápi.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Tweety Pozri príspevok
    Kúpil ho ešte pred manželstvom, takže je jeho vlastníctvom, nepatrí do BSM.
    ona nema zaujem o dom po rozvode s buducim manzelom, ale pyta sa ci bude mat narok na dom po smrti buduceho manzela ...

    odpoved je ze samozrejme ano, ako manzelka bude dedit dom spolu s jeho a prip. spolocnymi detmi ... kedze dom je jeho vylucnym vlastnictvom, predmetom dedicstva bude cely dom

    mlynkarka je offline (nepripojený) mlynkarka

    mlynkarka
    Ďakujem moc za odpoveď, ukludnili ste ma, ja som myslela že nárok nebudem mať na nič. Tak to je potom fér keď je to takto.

    Budem mať nárok na dom aj ja?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.