Zavrieť

Porady

Aké sú dôvody na zánik odvodových úľav pri zamestnaní dlhodobo nezamestnanej osoby?

Je možné využiť výhody vyplývajúce zo štatútu zamestnania dlhodobo nezamestnanej osoby aj pri zamestnaní "samého seba" v sro? Pri založení sro samozrejme štatút nezamestnanej osoby zaniká, takže by to nebolo možné. Ako by to však bolo v prípade, ak by som sa zamestnal ako dlhodobo nezamestnaná osoba v sro a až následne by som túto sro odkúpil? Zanikli by mi výhody spojené so zamestnávaním dlhodobo nezamestnanej osoby, t.j. samého seba, alebo by som nadalej mohol vyplácať mzdu bez platenia odvodov (samozrejme podľa podmienok, t.j. do tých cca 530 eur a max. 12 mesiacov).
Vopred ďakujem za odpoveď,
Mik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Odkúpením bu nezanikol "štatút" dlhodobo nezamestnanej osoby. Podmienky sa posudzujú iba pri vzniku zamestnania, potom je už dôležitý iba príjem.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MikHornet Nie je to ani nijako právne napadnutelné? Nemôže sa mi stať, že odo mňa dodatočne budú chcieť odvody doplatiť?
    Jana Motyčková Keďže sú všetky podmienky splnené, nie je to právne napadnuteľné. Ak pri vzniku zamestnania je všetko ako má byť, potom už zamestnanec s odvodovou úľavou nemá žiadne obmedzenia, že by nemohol kúpiť s.r.o., začať podnikať alebo zamestnať sa aj inde alebo čokoľvek iné.
    MikHornet Znie to logicky Dakujem velmi pekne za radu.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Táto kombinácia ti asi nevyjde. Podmienkou je doba evidencie na UP min.12 mesiacov, vyradenie z evidencie (na vlastnú žiadosť) a vznik prac.pomeru nasledujúci kal.deň po vyradení z evidencie UP.
    MikHornet A ak by som tieto tri veci splnil? Resp. 12 mesiacov budem splnat v dobe, ked to chcem zrealizovat a bod 2 a 3 je iba formalita, nie?

    Aké sú dôvody na zánik odvodových úľav pri zamestnaní dlhodobo nezamestnanej osoby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.