Zavrieť

Porady

Ake doklady (kniha faktur, rôzne denníky) nakupiť pri založení živnosti.

Ake doklady (kniha faktur, rôzne denníky) nakupiť pri založený živnosti? aké mate skúsenosti ?? diky Pete
Naposledy upravil Dav : 13.08.10 at 18:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Padre_SVK Pozri príspevok
    Ake doklady (kniha faktur, rôzne denníky) nakupiť pri založený živnosti? aké mate skúsenosti ?? diky Pete
    stiahni si demoverziu nejakého účtovného SW a nepotrebuješ žiadny ručný denník.

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Ak sám a ručne, tak nakúpiť peňažný denník, knihu došlých faktúr, knihu odoslaných faktúr, knihu pokladnice (? - ak bude potrebná ERP), skladové karty (ak ide o predaj tovaru - napr. obchod), inventarizačné karty, ... Samozrejme, dá sa účtovať ručne aj v exceli

    Ale skôr sa prikláňam k programu, ktorý urobí niektoré operácie súčasne...

    Samozrejme ak nemáte vzdelanie na vedenie účtovníctva, toto by som zverila na Vašom mieste účtovníčke, vyjde to v konečnom dôsledku lacnejšie...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no tak mne vyhovuje ALFA od Krosu, dá sa stiahnuť na www.kros.sk, alebo si ju môžeš objednať na ich stránke a demo CD ti pošlú... výhodou je, že sa nejedná o demoverziu ale o plne funkčný soft, ktorý je oklieštený tušim to bolo do obratu 100 000 SK...(neviem presne) môžeš testovať a skúšať, a následne ak sa budeš k danému obratu blížiť kúpiš si ostrú verziu a to čo máš už nahodené v demoverzií sa da preniesť do normálnej verzie...
    vyhodou, je že sú v nej naťahané všetky vyššie spomenuté knihy, dokáže robiť aj knihu jázd, výstupy do xls... proste dokonalý nástroj...

    a nie, nie som platený za ich reklamu

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Predovšetkým sa rozhodni, či budeš účtovať sám, alebo zveríš účtovníctvo skúsenejšej účtovníčke.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Je zvláštne, že s účtovníctvom nemáš problém a pýtaš sa na základné knihy a na softvér, ktorý je úplne základná vec.

    Padre_SVK je offline (nepripojený) Padre_SVK

    Padre_SVK
    Tak to chod predýchať na wc. Začínam tak ako každý iný tak prečo by som sa nemal pýtať keď som už na PORADE. Mám maturitu z účtovníctva a dve vysokoškolské skúšky. Ale prax je trošku iná. S tvojich odpovedí mám pocit že si nejaký stroskotaný účtovník ktorý si prostredníctvom PORADY.SK hľadá prácu. Je mi ta ľúto. Ďakujem ostatným za užitočné (po)rady.

    Ake doklady (kniha faktur, rôzne denníky) nakupiť pri založení živnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.