Zavrieť

Porady

DPH prieskum pre moju diplomovu pracu

Ahojte,

hned na uvod sa chcem ospravedlnit za spam, pripadne poprosit adminov, keby boli ochotni a nechali tento prispevok uverejneny priblizne dva mesiace.

Na uvod by som sa rad predstavil.Som studentom Ekonomickej univerzity v Bratislave, fakulty podnikoveho manazmentu, odbor manazment a ekonomicke znalectvo.

V tomto case pisem diplomovu pracu na temu "Harmonizácia priamych a nepriamych daní v Európskej únii" a velmi ma zaujima, aky nazor maju obyvatelia Europskej unie na harmonizaciu dani v Europskej unii.Na tieto ucely som vypracoval dva prieskumy.Jeden je urceny pre obcanov EU a druhy je urceny pre spolocnosti posobiace v EU.

Tieto prieskumy budu statisticky spracovane a pouzite v mojej diplomovej praci.Bol by som vdacny vsetkym navstevnikom, ktori maju chvilku cas a zaroven by sa chceli zapojit do tohto mojho prieskumu, bud ako obcan alebo ako zastupca nejakej organizacie, resp. ked maju chut aj obidve.

Odpovede su jednoduche a cele vyplnenie dotaznika by nemalo trvat viac ako 5 minut ..Prieskum pre obcanov v SR sa nachadza na tomto odkaze:

https://docs.google.com/spreadsheet/...w3SFE6MQ#gid=0

Prieskum pre spoločnosti pôsobiace v SR sa nachadza na tomto odkaze:

https://docs.google.com/spreadsheet/...5MTlE6MQ#gid=0


Dakujem vsetkym za pripadne pripomienky a samozrejme najvacsia vdaka patri tym, ktori sa aktivne zucastnia prieskumu!Ak by mal niekto zaujem, rad mu po skonceni a vyhodnoteni prieskumov poslem vysledky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    vyplnené oba Držím palce k úspešnému ukončeniu štúdia

    ....som (nie tak dávno) absolvovala NHF EU špecializácia daňovníctvo, daňové poradenstvo - účtom a teda aj daňami sa zaoberám 20 rokov - niektoré otázky v tom prieskume Ti bežný človek nezodpovie, ani podnikateľ, hoci môže byť úspešný obchodník....

    Palac je offline (nepripojený) Palac

    Palac
    tictac7: dakujem ti za tvoj cas a aj za prianie ...

    a zaroven aj dakujem za tvoju pripomienku co sa tyka otazok snazil som sa tam vybrat co najvsednejsie otazky z tejto oblasti aspon pre obcanov a troska zlozitejsie pre firmy... ale ako si sama povedala, nie velmi sa mi to podarilo a pani veduca mi dokonca povedala, ze pre firmy by mohli byt este zlozitejsie, nastastie som ich tam nedal

    ale necham sa prekvapit a uvidim ako dopadne vyhodnotenie, ale dufam, ze tie otazky neboli pre ludi az tak zlozite.. pripadne ak by Vas zaujimali vysledky, mozem ich sem po vyhodnoteni pridat

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ....boli, aj pre ľudí zložité (možno aj zložitejšie).... harmonizácia a konkurencia sa ťažko porovnáva aj iným profíkom..... Z môjho blízkeho okruhu na tie otázky nikto nevedel odpovedať. Ľudia. aj keď poznajú význam tých slov, toto nikdy neporovnávajú - toto sú otázky.... Zajtra v škole sa skús na to opýtať desiatich náhodných ľudí.....alebo susedov, alebo niekoho v autobuse......

    Palac je offline (nepripojený) Palac

    Palac
    ahojte,

    tictac7: ako hovoris.. je to velmi rozsiahla a zlozita tema, ale chcel som zistit ci vobec ludia tento pojem poznaju a pripadne co si o tom myslia aj ked vacsina ludi (myslim si ze 95-98% co vyplnilo/vyplni ze pozna tento pojem) nie su odbornici, ale maju urcite poznatky, alebo si o tom daco precitali, alebo sa o tom ucili v skole ako ty alebo ja teraz pocas pisanie diplomovky a rad by som vedel co si o tom myslia

    Vsetkym, co sa zapojili, patri moje velke DAKUJEM!! a ak sa este niekto nezapojil a rad by tak urobil, tak prieskum je stale funkcny na vyssie uvedenych linkoch

    DPH prieskum pre moju diplomovu pracu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.