Zavrieť

Porady

Koľko by ma prosím pekne vyšli základy na 16*8m dom s IS ktoré mam potiahnuté pred pozemkom? ďakujem

bol by som rád ak by ste aj napísali hrúbku základou aké by mali byť a aký typ betónu obejdnať. zaujíma ma hlavne celková cena základov po deku.
draik Napísali ste málo informácií. Šírku a výšku základov určuje projekt. Závisí od stavby (pod nosné steny ide tiež základ) , lokality, podložia, potreby armovania, rovinosti pozemku. Dôležitá je vzdialenosť betonárky a cena betónu, schopnosť vyjednať si ceny na ostatný materiál a spôsob realizácie (firma, svojpomoc, najímanie ľudí). Bez týchto info by to bolo iba veštenie.
reinard http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pr...Linia-453.html

zhruba by islo o takyto dom. nie vsak na stavbu na kluc ale chcel by som ho stavat z ytongu mozno spodok by bol z tehal. vacsinu by som staval svojpomocne aj kopanie aj zarovnanie pozemku ale beton som sa rozhodol objednat kvoli tomu aby to schlo naraz. izby by som trosku poprerabal ale zhruba by to bolo to iste len by to bolo trosku viacej roztiahnute a dlhsie. pozemok je v bielom kostole a je tu cernozem. ak treba este nieco rad napisem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    nerozumiem, ako Ti má niekto poradiť, pokiaľ ani nevidíme aký dom ideš stavať, či poschodový alebo bungalov, z akých materiálov.
    reinard http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pr...Linia-453.html
    takyto dom dalsie informacie su nad tvojim komentom uz spresnene

    Koľko by ma prosím pekne vyšli základy na 16*8m dom s IS ktoré mam potiahnuté pred pozemkom? ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.