Zavrieť

Porady

rozvod

Dobrý deň chcem sa poradiť môj brat sa ide rozvádzať, jeho manželka požiadala o rozvod a povedala, že s majetku nechce nič. To by bolo celkom pekné gesto, ale je tu jeden problém. Majú dom ktorý im darovali naši rodičia je napísaný na obidvoch. Počas manželstva podnikali a ona bola ako fyzická osoba a firma bola na jej mene. Ona si neplatila odvody a tak vznikol dlh a na dome sú exekútori. Teraz neviem ako to bude keď ona s domu odišla, dlhy sú na nej a exekútor na dome. Dá sato nejako súdne usporiadať aby aj ona splácala dlhy? Ja sa bojím že ona teraz prestane splácať a brat príde o dom. A má dve dospelé deti ktoré ostali s ním. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kým nevyplatia exekútorovi dlhy, s domom nič neurobia. Bude tam asi záložné právo z titulu exekúcie, takže kataster nič nezapíše.

    Pokiaľ nemali zrušené BSM už počas manželstva z dôvodu, že jeden z partnerov vykonával podnikateľskú činnosť, tak ten dlh je spoločný, teda obaja dlhujú.
    maca78 To mi je jasné, že sa to prepísať nedá. Len by som chcela vedieť či je nejaká zmluvná dohoda o tom aby aj ona prispievala na splátky. Dá sa to nejako u právnika urobiť?
    Chobot Dohoda sa môže urobiť akákoľvek, ak s ňou súhlasia obe strany. Otázne potom je, či ju aj obe strany budú plniť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vyplatiť dlžobu ( viď bodliak ) za exmanželku .

    Následne podať žalobu na dotyčnú príslušnému súdu ... povedzme , že dôvod žaloby by bol bezdôvodné obohatenie
    Príspevok zbalený
    spam

    Hlasovalo 3 pouzivatelov

    Otázka, nie odpoveď (1)
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    -3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.