Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku

Môžete mi prosím poradiť, žena nastúpila na MD od 07/2006 do 12/2006, hneď nastúpila na RD - celý rok 2007, potom na 2.MD od 07/2008 do 12/2008 a pokračovala na 2.RD do 06/2010. Medzi MD a RD nerobila, ani nečerpala dovolenku. Od 07/2010 nastupuje do práce.
Ako jej správne vypočítam dovolenku:
za rok 2006 - má nárok na celú dovolenku /v mojom prípade 45 dní/
za rok 2007 - nie je nárok
za rok 2008 - má nárok na 6/12 zo 45 dní????
za rok 2009 - nie je nárok
za rok 2010 - bude nárok na 6/12 zo 45 dní??? alebo bude mať nárok 45 dní a krátim jej za 01-06/2010 - rodičovskú dovolenku -za každých 100 zameškaných prac.dní 1/12 a za každých ďalších 21 dní 1/12..
Viem, že sa o tom už hovorilo xxx krát, ale nemám v tom jasno. Pomôžte mi v mojom konkrétnom prípade, díky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Rok 2008 - materská sa považuje za odpracovanú dobu. Uplatníš krátenie z titulu rodičovskej dovolenky - za prvých 100 dní 1/12, za každých celých 22 dní 1/12.

    V roku 2010 rovnako krátenie z titulu rodičovskej dovolenky, len za každých celých 21 dní krátiš 1/12. Ak by bola do konca roka ešte PN, musíš krátenie upraviť na konci roka.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AVE67 Pozri príspevok
    ďakujem Veronika, ale je to možné, že jej za rok 2008 vyjde - samozrejme po krátení - nárok na dovolenku v rozsahu cca 34 dní a pritom cca 1/2 roka nerobila - a ten čo robil celý rok na 45 dní?
    ano -- je to možné a je to tak (ak máš správne spočítané dni -neprepočítavala som nárok). Rovnako to bude aj v roku 2010, ak odpracuje 60 dní.

    AVE67 je offline (nepripojený) AVE67

    AVE67
    ďakujem Veronika, ale je to možné, že jej za rok 2008 vyjde - samozrejme po krátení - nárok na dovolenku v rozsahu cca 34 dní a pritom cca 1/2 roka nerobila - a ten čo robil celý rok na 45 dní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.