Zavrieť

Porady

stravne listky

Potrebujem poradiť ohľadne stravných lístkov. Keď ráno prídem do prace normálne si odpracujem svoju pracovnú dobu (mam nárok na lístok) a večer musím isť s autom do zahraničia do 6 hodín. Za tu večernú cestu do zahraničia dostanem časť diéty (nemám nárok na stravný lístok za cely deň), lebo som dostal diéty. Prečo? Veď som cely deň bol na Slovensku a až večer som išiel mimo republiku. Ďakujem 1sony
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1sony
    Potrebujem poradiť ohľadne stravných lístkov. Keď ráno prídem do prace normálne si odpracujem svoju pracovnú dobu (mam nárok na lístok) a večer musím isť s autom do zahraničia do 6 hodín. Za tu večernú cestu do zahraničia dostanem časť diéty (nemám nárok na stravný lístok za cely deň), lebo som dostal diéty. Prečo? Veď som cely deň bol na Slovensku a až večer som išiel mimo republiku. Ďakujem 1sony
    AK si za deň odpracuješ smenu dlhšiu ako 4 hod. máš nárok na stravenkupodľa § 152 ZP.Za čas strávený na ZSC máš nárok na diéty, plus vreckové...podľa zákona o CN.

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    ak má zamestanec uzavreté dva pracovné pomery ... môže dostať stravné lístky u oboch zamestnávateľov? (ak u oboch v daný deň odpracuje aspoň tých 5hodín?)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mirka.V
    ak má zamestanec uzavreté dva pracovné pomery ... môže dostať stravné lístky u oboch zamestnávateľov? (ak u oboch v daný deň odpracuje aspoň tých 5hodín?)
    Áno, samozrejme má nárok z každého PP, t.j. od obidvoch zamestnávateľov, ak odpracuje viac ako 4 hod. za smenu.

    1sony je offline (nepripojený) 1sony

    1sony
    to znamená, že by som mal nárok na oboje, lístok aj diéty. A ked je to jeden zamestnavatel?

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    1sony
    to znamená, že by som mal nárok na oboje, lístok aj diéty. A ked je to jeden zamestnavatel?
    Za prac.zmenu dlhšiu ako 4hod. máš nárok na stravný lístok a za služobnú cestu iba diéty a vreckové.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1sony
    to znamená, že by som mal nárok na oboje, lístok aj diéty. A ked je to jeden zamestnavatel?
    Odpoveď máš v príspevku č.2.

    1sony je offline (nepripojený) 1sony

    1sony
    teraz som dohovoril s našou účtovníčkou a povedala, že keď to je súbeh a jeden zamestnávateľ, tak nemám nárok na oboje, na listok aj diéty.. Tak jej to povedali na DÚ

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1sony
    teraz som dohovoril s našou účtovníčkou a povedala, že keď to je súbeh a jeden zamestnávateľ, tak nemám nárok na oboje, na listok aj diéty.. Tak jej to povedali na DÚ
    Je to nesprávny výklad DÚ. Iba vtedy to nemôže takbyť, ak by si neodpracoval za smenu viac ako 4 hodiny, vtedy by nebol nárok na stravenku, len na diéty za ZSC.
    Naposledy upravil Tweety : 04.12.06 at 13:26

    1sony je offline (nepripojený) 1sony

    1sony
    to je fajn, tak kto to má vedieť keď nie oni. Ako potom mam môjmu zamestnávateľovi vysvetliť, že nato mám nárok :-)

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    1sony
    to je fajn, tak kto to má vedieť keď nie oni. Ako potom mam môjmu zamestnávateľovi vysvetliť, že nato mám nárok :-)
    Cituješ mu zákon, v tomto prípade dva zákony

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1sony
    to je fajn, tak kto to má vedieť keď nie oni. Ako potom mam môjmu zamestnávateľovi vysvetliť, že nato mám nárok :-)
    Skús § 152 ZP-stravovanie, a Zákon o Cestovných náhradach-diéty ZSC.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.