Zavrieť

Porady

záväzky F.O a S.R.O.

klik klik

klik je offline (nepripojený) klik

komik
pri podnikaní v oblasti stavebníctva som sa dostal do finančných problémou,nie podvodmi ale nestihnutými termínmi.Vie mi niekto poradiť,či môže S.R.O. v ktorej som zapísaný ako konateľ,prevziať záväzky mojej F.O.,záväzky chcem postupne splácať,a ďalej podnikať v oblasti stavebníctva,ale už len ako S.R.O.
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Mám to chápať tak, že máš aj s.r.o. aj podnikáš ako FO? Ak áno, tak porozmýšľaj nad transformáciou FO do s.r.o. Sú rôzne formy, môžes obchodný majetok do s.r.o predať, darovať, vložiť ako vklad do ZI. Každý z uvedených príkladov poskytuje variantné riešenia. Samozrejme v prípade, že skutočne chceš už podnikať len v s.r.o. a činnosť FO ukončiť.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Dá sa prevziať dlh, je na to zmluva o prevzatí dlhu podľa § 531 a nasl. Obchodného zákonníka. Ak si v FO účtoval v jednoduchom účtovníctve, nemal si to v nákladoch, takže prevedenie tohto dlhu do s.r.o. by nemal ovplyvniť ZD. Oplyvní ho vtedy ak si ako FO účtoval v PÚ. V s.r.o. túto zmluvu zaúčtuješ ako prevzatý záväzok na 325 so súvzťažným zápisom 588 (ako daňovo pripočítateľnú položku). A potom už len splácaš, a znižuješ účet 325. Táto zmluva má jednoduchý formulár, názov s odvolávkou na OZ ako som napísala, ďalej uvedieš:
I.článok predmet zmluvy - uvedieš zoznam záväzkov, čísla faktúr, ich výšku jednotlivo a dátumy, kedy boli splatné.
II.článok: Vyhlásenie, že poberateľ dlhu preberá záväzok v celkovej výške (sumár z článku I.) a stáva sa novým dlžníkom.
III.článok: Vyhlásenie, že obe strany o tomto oboznámili veriteľa, teda toho, komu tento dlh treba splatiť. (Ak je viac veriteľov, treba urobiť takúto zmluvu pre každého osobitne).
IV. článok: Uvedieš v koľkých vyhotoveniach sa zmluva vyhotovuje ( musí byť pre obe dohodnuté strany a pre veriteľa - takže v troch),
no a podpisy zmluvných strán.(Veriteľ nemusí podpisovať, tomu sa to len odošle).
0 0
klik klik

klik je offline (nepripojený) klik

komik
Dik za radu,budem mať lepšie spánky,pravdepodobne je to záležitosť pre právnika,vidím že som na správnej stránke,kde ľudia píšu k veci,neviete náhodou ako to je ďalej s DPH?Moja S.R.O. už 3 roky nevykazuje žiadnu činnosť,takže som ju odhlásil s DPH,pri transformovaní z F.O. na S.R.O. sa berú do úvahy zhotovené objemy F.O.?Lebo čo si ja pamätám pri službách som mohol byť platca DPH až po vykázaní určitého objemu.
Naposledy upravil klik : 26.08.06 at 17:59
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
klik
Dik za radu,budem mať lepšie spánky,pravdepodobne je to záležitosť pre právnika,vidím že som na správnej stránke,kde ľudia píšu k veci,neviete náhodou ako to je ďalej s DPH?Moja S.R.O. už 3 roky nevykazuje žiadnu činnosť,takže som ju odhlásil s DPH,pri transformovaní z F.O. na S.R.O. sa berú do úvahy zhotovené objemy F.O.?Lebo čo si ja pamätám pri službách som mohol byť platca DPH až po vykázaní určitého objemu.
Ty len kľudne spávaj a transformácia FO na s.r.o nie je žiadne svetoborný problém. Ak máš peniaze môžeš cez právnikov, ak zvyšné nemáš, môžeš cez Poradu. Nájdeš tu všetko, poklikaj a prípadne sa pýtaj. Dôležité je, aké máš postavenie v s.r.o, aby si mohol rozhodnúť o forme transformácie.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

klik
Dik za radu,budem mať lepšie spánky,pravdepodobne je to záležitosť pre právnika,vidím že som na správnej stránke,kde ľudia píšu k veci,neviete náhodou ako to je ďalej s DPH?Moja S.R.O. už 3 roky nevykazuje žiadnu činnosť,takže som ju odhlásil s DPH,pri transformovaní z F.O. na S.R.O. sa berú do úvahy zhotovené objemy F.O.?Lebo čo si ja pamätám pri službách som mohol byť platca DPH až po vykázaní určitého objemu.
Klik, medzi službami a tovarom nie je žiaden rozdiel pri získaní štatútu PLATCU DPH. V zákone o DPH je presne uvedené, čo nejde do obratu, je to v § 4 ods.9. Čo sa týka transformácie - resp. prevedenie dlhov z FO na s.r.o, nejde o fakturáciu, čiže to nie je predmetom obratu. Robí sa to len na základe zmluvy formou interného dokladu, nie cez faktúru. Takže to nebude mať vplyv na obrat. Tvorbu zmluvy by som nepreháňala cez právnika (nie je to celkom jeho parketa, a sú to zbytočné peniaze) radšej sa obráť na audítorku, aby to bolo hlavne účtovne a daňovo v poriadku.
0 0
klik klik

klik je offline (nepripojený) klik

komik
V S.R.O. som spolumajiteľ,ale najprv potrebujem dvoch spoločníkov,ktorí tam už 3 roky nepracujú zrušiť-s ich súhlasom,aby v tom neboli zaangažovaní,čo je potrebné spraviť?
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Zvolať valné zhromaždenie a písomne sa na tom dohodnúť. Urobiť dodatok k spoločenskej zmluve o prevode obchodných podielov dvoch spolumajiteľov na teba, a potom odovzdať dodatok ako zmenu do obchodného registra.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Daj si pozor na základné náležitosti pozvánky na valné zhromaždenie. Pokiaľ by tieto náležitosti neobsahovala, bola by neurčitá, a bolo by ju možné kvalifikovať ako neplatný právny úkon. Malo by to vplyv aj na platnosť uznesení.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Danila
Daj si pozor na základné náležitosti pozvánky na valné zhromaždenie. Pokiaľ by tieto náležitosti neobsahovala, bola by neurčitá, a bolo by ju možné kvalifikovať ako neplatný právny úkon. Malo by to vplyv aj na platnosť uznesení.
Áno, Danilla, máš pravdu, práve pri takomto uznesení, by to malo byť OK.
Mám predlohu od audítora: pozvánky, prezentácia zučastnených a zápis z VZ.
Klik, ak máš záujem, zajtra Ti to pošlem.
0 0
klik klik

klik je offline (nepripojený) klik

komik
Jasné,že mám,ale musíte ma viesť ako malého chlapca,nemám žiadne zvyšné,okamžite s tým začínam.
0 0
klik klik

klik je offline (nepripojený) klik

komik
jasné,že mám záujem,ale musíte poriadne radiť,nemám žiadne zvyšné,a ešte 1 otz.ako prijať nového spol.do s.r.o.-je to brácho,ktorý bol u mňa zamestnaný,ale v tých záväzkoch je so mnou.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Kľudne Ťa povedieme za ručičku, len sa pýtaj. Zvyšné nemáš, tak na kávu za čo pôjdeme? Prijať bráchu je jednoduchšie ako sa zbaviť tých dvoch. Ale rada by som poznala Tvoju postupnosť. A všetko zvládneme.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Pre úvod : účasť spoločníka v s.r.o je nerozlučne spojená s obchodným podielom. Účasť spoločníka môže byť pôvodná, alebo odvodená.Skôr, ako sa pustíme do práce, podrobne si preštuduj spoločenskú zmluvu, najmä ustanovenia o obmedzeniach, ak také máte. Potom si stanovíme, ako Tvoj bráško vstúpi do spoločnosti. Potrebujem vedieť, či až po.....alebo pred / myslím vždy vylúčení bývalých spoločníkov.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Danila
Kľudne Ťa povedieme za ručičku, len sa pýtaj. Zvyšné nemáš, tak na kávu za čo pôjdeme? Prijať bráchu je jednoduchšie ako sa zbaviť tých dvoch. Ale rada by som poznala Tvoju postupnosť. A všetko zvládneme.
Budem rada, keď klika budete viesť. Budem Vás úpenlivo sledovať. Ja chcem maželovu živnosť zmeniť na s.r.o.
Takže všetko čo píšete je pre mňa zaujímavé.

ďakujem, že STE MILÍ PORAĎÁCI!!!!!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
toria
Budem rada, keď klika budete viesť. Budem Vás úpenlivo sledovať. Ja chcem maželovu živnosť zmeniť na s.r.o.
Takže všetko čo píšete je pre mňa zaujímavé.

ďakujem, že STE MILÍ PORAĎÁCI!!!!!
Takže Ty sa budeš musieť rozhodnúť, akou formou budeš transformáciu realizovať, lebo možností je viac.A tento proces je tu na Porade veľmi dobre rozpracovaný. Hľadaj cez vyhľadávač, čo Ti nebude jasné, pýtaj sa.
0 0
klik klik

klik je offline (nepripojený) klik

komik
Ešte,kým ,s tým začnem:na kávu mám,a teším sa na ňu,ale čo veritelia?Nebudú to pokladať za podvod,že sa tranformujem na s.r.o.?A ako priznávať záväzky a dávať splátkové kalendáre,ak to chcem a verím,že budem schopný vyriešiť rokmi a nie mesiacmi?Prídu mi platobné príkazy,ako odpoviem?Že splatím,ale neviem kedy?Oni budú chcieť čo najskôr-ja ako podnikateľ sa budem snažiť získavať zákazky,klientelu svoju síce mám,ale vidím to na dlhší čas,čo ak nebudú súhlasiť s časom a svýškou splátok-a v mojich silách nebude možné to urýchliť?Nemal by som ich osloviť písomne prvý?Ako na to?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ešte chvíľu keď to budem čítať, tak nadobudnem pocit, že si dozrel na vyhlásenie konkurzu. To po prvé. Po druhé - transformáciou sa nezbavíš záväzkov, buď pokojný. Po tretie, sú aj iné možnosti, ako ozdraviť firmu. Lebo celý problém rozbaľuješ veľmi pomaly. Po štvrté - napíšem Ti ss.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

klik
Ešte,kým ,s tým začnem:na kávu mám,a teším sa na ňu,ale čo veritelia?Nebudú to pokladať za podvod,že sa tranformujem na s.r.o.?A ako priznávať záväzky a dávať splátkové kalendáre,ak to chcem a verím,že budem schopný vyriešiť rokmi a nie mesiacmi?Prídu mi platobné príkazy,ako odpoviem?Že splatím,ale neviem kedy?Oni budú chcieť čo najskôr-ja ako podnikateľ sa budem snažiť získavať zákazky,klientelu svoju síce mám,ale vidím to na dlhší čas,čo ak nebudú súhlasiť s časom a svýškou splátok-a v mojich silách nebude možné to urýchliť?Nemal by som ich osloviť písomne prvý?Ako na to?
Klik, neboj sa transformácia z FO na s.r.o. je úplne bežná záležitosť, nemusíš mať obavy, že to budú považovať za podvod, to určite nie. A ak ich oslovíš prvý, to je výborné gesto, určite u nich zaboduješ. Neboj sa, sú aj väčší dlžníci, a čo poznám, vôbec si nerobia tak starosti ako ty, tým chcem povedať, že si super a naozaj na úrovni, pretože máš záujem všetky záväzky splatiť. Navrhni splátkové kalendáre, pre nich je to vždy výhodnejšie ako ťahať Ťa po súdoch. Samozrejme, že budú chcieť splátky tak aby max.do roka bolo všetko splatené, ale ak im svoj záväzok voči nim uznáš aj na papieri, budú spokojní.
Viem, že som Ti slúbila tie predlohy na VZ, tak sa ospravedlňujem, ale včera som bola v maximálnom časovom sklze a vôbec som nestíhala. Ale mám to v pripomienkach, zajtra sa chcem zastaviť v kancelárii v priebehu dňa, tak by som to konečne poslala, prípadne potom v utorok. V pondelok idem so synom do školy - je prváčik.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Orsz
Klik, neboj sa transformácia z FO na s.r.o. je úplne bežná záležitosť, nemusíš mať obavy, že to budú považovať za podvod, to určite nie. A ak ich oslovíš prvý, to je výborné gesto, určite u nich zaboduješ. Neboj sa, sú aj väčší dlžníci, a čo poznám, vôbec si nerobia tak starosti ako ty, tým chcem povedať, že si super a naozaj na úrovni, pretože máš záujem všetky záväzky splatiť. Navrhni splátkové kalendáre, pre nich je to vždy výhodnejšie ako ťahať Ťa po súdoch. Samozrejme, že budú chcieť splátky tak aby max.do roka bolo všetko splatené, ale ak im svoj záväzok voči nim uznáš aj na papieri, budú spokojní.
Viem, že som Ti slúbila tie predlohy na VZ, tak sa ospravedlňujem, ale včera som bola v maximálnom časovom sklze a vôbec som nestíhala. Ale mám to v pripomienkach, zajtra sa chcem zastaviť v kancelárii v priebehu dňa, tak by som to konečne poslala, prípadne potom v utorok. V pondelok idem so synom do školy - je prváčik.
Je to tak ako píšeš, ale predsa len určiť stratégiu je možné po posúdení jeho oboch podnikateľských aktivít, o ktorých, žiaľ nevieme vôbec nič.
0 0
klik klik

klik je offline (nepripojený) klik

komik
moje podnikateľské aktivity spočívajú vo výstavbe rodinných domov,robím v tom už cca 8 rokov a pri mojich obratoch viem ,že som schopný zarobiť max. 1 000 000 ročne,prišla mi pred rokom ponuka na radovú výstavbu,ktorú som nezvládol-objem 50 000 000 sk,a vznikli mi záväzky vo výške 5 000 000 sk,viem,že som schopný časom sa z toho dostať ale je málo pravdepodobné,že v krátkom čase získam lukratívnu zákazku,teraz niake mám ale je to na prežitie,nad transformáciou sa zamýšlam preto,lebo sme v tom boli spolu s bráchom,ktorý je názorovo na tom tak ako ja a nech máme vo všetkom jasno,ale mám obavu,že ak veritelia zatlačia som nahraný,preto by som ich rád začal oslovovať a rád by som sa vyhol exekúciam,o konkurze neuvažujem vôbec ale ako ďalej s tým bremenom,mi zatiaľ nie je jasné,preto by som rád získal niaky čas na to splatenie.akou formou ich oslovovať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať