Zavrieť

Porady

záväzky F.O a S.R.O.

klik klik

klik je offline (nepripojený) klik

komik
pri podnikaní v oblasti stavebníctva som sa dostal do finančných problémou,nie podvodmi ale nestihnutými termínmi.Vie mi niekto poradiť,či môže S.R.O. v ktorej som zapísaný ako konateľ,prevziať záväzky mojej F.O.,záväzky chcem postupne splácať,a ďalej podnikať v oblasti stavebníctva,ale už len ako S.R.O.
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Danila
V tomto sme sa určite zhodli. Účet 411- Základné imanie - predstavuje kapitál, ktorý vkladajú zakladatelia ako vstupný, vlastný "zdroj krytia " majetku účtovnej jednotky. Teda celková hodnota vkladu musí súhlasiť s hodnotou základného imania spoločnosti. V podstate to, čo zaúčtujeme na majetkových účtoch/ pri vložení nepeňažných vkladov/bude na opačnej strane účtu 411. Tým som chcela len konštatovanie v Tvojom príspevku 34, že do základného imania nemožno dať auto a pod. poopraviť.
Poopraviť tak, že do ZI možno dať hodnotu auta a tovaru? Teda ak mám 200000,- Sk ako minimum na vklad do ZI, v tom bude hodnota auta? Podľa mňa auto prejde do majetku spoločnosti, ale formou predaja a zaúčtuje sa na účet 022 - ako DHM, a tovar na 132 - do skladu tovaru - samozrejme odpredaný z FO v minimálne nákupnej cene. Takto som to myslela .
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Danila
Takže Ty sa budeš musieť rozhodnúť, akou formou budeš transformáciu realizovať, lebo možností je viac.A tento proces je tu na Porade veľmi dobre rozpracovaný. Hľadaj cez vyhľadávač, čo Ti nebude jasné, pýtaj sa.
Poraďte prosím, keď chcem túto transformáciu realizovať tak, že všetok majetok a tovar by prešiel zo SZČO na s.r.o.
Je k tomu nejaká zmluva, alebo ako sa to robí? Nechceme to robiť tak, že predáme s.r.o. všetko čo máme. Myslím si, že je to zbytočné keď v s.r.o. bude manžel sám. Môžeme to prípadne urobiť ako vloženie nepeňažného základného imania???
Poraďte, ak s tým máte skúseností. Každá rada ma poteší. Chceme tú s.r.o. otvoriť hneď ako nám prídu Výpisy z registra.

Všimla som si aj v programe ALFA,. že je tam možnosť prejsť do OMEGY. To znamená, že by tam prešiel všetok majetok aj záväzky?


ĎAkUJEM a prajem krásny predĺžený víkend!!!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
V prvom rade by som Ti možno poradila trošku veci doštudovať, ak chceš všetko robiť bez právnika. S.r.o. je síce veľmi populárna forma podnikania, ale ak má byť všetko O.K. tak dá pekne zabrať z hľadiska jej založenia a fungovania. Ak si sa rozhodla pre riešenie vložiť obchodný majetok vo forme vecného vkladu do ZI s.r.o je potrebný znalecký posudok. Tento musí obsahovať aj popis nepeňažného vkladu a spôsob jeho ocenenia. Na účtovné účely sa vecný vklad zaradí do účtovníctva v ocenení podľa znaleckého posudku. Na daňové účely bude vstupnou cenou zostatková cena zistená u vkladateľa.. Výška vkladov spoločníkov je obligatórnou základnou náležitosťou spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Danila
V prvom rade by som Ti možno poradila trošku veci doštudovať, ak chceš všetko robiť bez právnika. S.r.o. je síce veľmi populárna forma podnikania, ale ak má byť všetko O.K. tak dá pekne zabrať z hľadiska jej založenia a fungovania. Ak si sa rozhodla pre riešenie vložiť obchodný majetok vo forme vecného vkladu do ZI s.r.o je potrebný znalecký posudok. Tento musí obsahovať aj popis nepeňažného vkladu a spôsob jeho ocenenia. Na účtovné účely sa vecný vklad zaradí do účtovníctva v ocenení podľa znaleckého posudku. Na daňové účely bude vstupnou cenou zostatková cena zistená u vkladateľa.. Výška vkladov spoločníkov je obligatórnou základnou náležitosťou spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny.
Nevedela som, že na to treba znalecký posudok. Vieš máme SZČO veľa tovaru na sklade, auto na podnikanie. No a teraz chceme tú s.r.o. Manžel bude jediný konateľ aj spoločník. Myslím si, že bude teda jednoduchšie predať všetok tovar a auto s.r.o. Myslíš, že by to takto bolo lepšie? Všetky zmluvy sú už pripravené, len ešte sme nevedeli ako s tým ZI či tam dáme formu peňažného vkladu alebo nepeňažného. čo by si mi poradila Ty alebo čo by si robila na mojom mieste TY?
Každá rada ma poteší, nech ich je čo najviac.
A ešte otázočka keď budeme ako SZČO chcieť odpredať tovar a auto s.r.o. tak kúpnu cenu si môžeme stanoviť my? Je jasné, že tovar tak ako sme kúpili ale auto je na nás?
Sme plátcovia DPH, takže z tohoto príjmu musíme odviesť ešte aj DPH, však?
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

idem už domov, ale večer sa k tejto téme 100% vrátim. ďakujem všetkým za rady aj v dnešný voľný deň :-)


Toria
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
toria
idem už domov, ale večer sa k tejto téme 100% vrátim. ďakujem všetkým za rady aj v dnešný voľný deň :-)


Toria
Všetky otázočky zodpovieme. Mám to tiež na pláne večer. Idem tiež relaxovať.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ak nedáš auto a zásoby ako vklad a budeš predávať je to najjednoduchšia forma. Príjem z predaja je daňovým príjmom. Zostatková cena daňovým výdavkom. V s.r.o účtuješ na účet majetku/auto/ a zásob po vzniku s.r.o/ zápis do OR/. Prvý účtovný prípad je pohľadávka za upísané ZI. Keď predávaš, jedná sa o dodanie tovaru podliehajúce DPH. A keď ešte poriadne pohľadáš v PORADE, určite nájdeš všetko, čo potrebuješ. Pekný večer.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

A ešte takú malú radu by som prosila. Chceme zobrať jedno auto na leasing bude asi lepšie keď ho zoberieme už na tú s.r.o. Ako na SZČO, však? Nedalo by sa zobrať na SZČO a potom nejakým prevzatím záväzku prehodiť na s.r.o.?
Nemáte niekdo náhodou nejaký vzor kúpnej zmluvy, ktorou by sme prehodili všetok tovar a majetok SZČO na novo zriadenú s.r.o.????


Ďakujem vopred!!!!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
toria
A ešte takú malú radu by som prosila. Chceme zobrať jedno auto na leasing bude asi lepšie keď ho zoberieme už na tú s.r.o. Ako na SZČO, však? Nedalo by sa zobrať na SZČO a potom nejakým prevzatím záväzku prehodiť na s.r.o.?
Nemáte niekdo náhodou nejaký vzor kúpnej zmluvy, ktorou by sme prehodili všetok tovar a majetok SZČO na novo zriadenú s.r.o.????


Ďakujem vopred!!!!
Ty nebudeš tovar prehadzovať, ale predávať. Vzor kúpnej zmluvy nájdeš v tu priložených tlačivách. Auto je lepšie zobrať na s.r.o, ak uvažuješ, že ho tam budeš využívať na podnikanie. Snaž sa veci uľahčovať, nie komplikovať.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Danila
Ty nebudeš tovar prehadzovať, ale predávať. Vzor kúpnej zmluvy nájdeš v tu priložených tlačivách. Auto je lepšie zobrať na s.r.o, ak uvažuješ, že ho tam budeš využívať na podnikanie. Snaž sa veci uľahčovať, nie komplikovať.
A keď idem auto, ktoré ma SZČO v majetku predať tej novej s.r.o., musím mať nejaký odhad ceny vozidla? Či urobím KZ na sumu, ktorá sa mi zdá vhodná?


Ďakujem
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
toria
A keď idem auto, ktoré ma SZČO v majetku predať tej novej s.r.o., musím mať nejaký odhad ceny vozidla? Či urobím KZ na sumu, ktorá sa mi zdá vhodná?


Ďakujem
Ja osobne by som uplatnila zostatkovú cenu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať