Zavrieť

Porady

Nákupy v hotovosti a vyplňovanie dodávateľa

V pokladni máme nákupy v hotovosti - doklady z ERP. Nahadzujem to bez uvedenia dodávateľa, len rozpíšem účel a sumy. Ako to robíte vy ? Nahadzujete za každý doklad z ERP dodávateľa ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    AdrianaA dátum píšem, ale napr. z jedného dňa mám 4 bločky od rôznych dodávateľov po 3,- EUR na nákup drobného materiálu, tak to dám jedným výdavkovým do pokladne.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdrianaA áno.
    Liptáčik Tak potom sa Ti tieto doklady dostávajú do Kontrolného výkazu a tam je potrebný údaj IČ DPH. Takže tieto údaje sú potrebné.
    marjankaj Ty fakt nahadzuješ z každého bločku IČDPH? A potom tie IČDPH spočítaš v B3?
    kn-alka Liptáčik - bločky idú do B3 jednou sumou, IČ DPH sa pri nich neuvádza
    AdrianaA ja to tiež nenahadzujem. Veď len tankovanie dávam jednou sumou na konci mesiaca vo vyučtovaní. Len známa ma šokovala, že ona aj každý blok za PH nahadzuje zvlášť pre IČDPH. Podľa mňa je to blbosť, veď do KV to ťahá jednou sumou. Jedine prečo by som to nahadzovala je to, že program mi kontroluje platné IČ DPH. Ale preto by som to nerobila. Na dokladoch z ERP mávame malé sumy.
      zbaliť

    Nákupy v hotovosti a vyplňovanie dodávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.