Zavrieť

Porady

Predat byt - teraz?

Ahojte,

momentalne predavame byt v BA. Predstavujeme si urcitu cenu a dostali sme ponuku na cenu nizsiu o takmer 5tisic EUR. Zobrat to a mat istotu predaja, alebo sa oplati vyckat...

DAKUJEM
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Záleží, či potrebujete peniaze hneď, alebo môžete počkať. A prípadne byt zatiaľ prenajímať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

dudino Pozri príspevok
Ahojte,

momentalne predavame byt v BA. Predstavujeme si urcitu cenu a dostali sme ponuku na cenu nizsiu o takmer 5tisic EUR. Zobrat to a mat istotu predaja, alebo sa oplati vyckat...

DAKUJEM
No ja by som rozhodne nečakal- banky poskytujú menej hypoték, majú tvrdšie podmienky. ceny bytov budú určite len a len klesať...-hore v najbližších rokov určite nepojdu...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

ak sa ti este podari dohodnut na nejakom kompromise plus minus 3 tis., nie je o čom rozmyslat ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dudino Pozri príspevok
Ahojte,

momentalne predavame byt v BA. Predstavujeme si urcitu cenu a dostali sme ponuku na cenu nizsiu o takmer 5tisic EUR. Zobrat to a mat istotu predaja, alebo sa oplati vyckat...

DAKUJEM
Trend je takým že ceny bytov klesajú. U svokra nadstavili (v Stupave) na bytovke niekoľko jednoizbových bytov a pýtali za jeden 60 tisíc (pred rokom). Teraz je ich cena 50 tisíc vrátane provízie pre realitku. A pravdepodobné, že to ešte klesne, lebo stále to nevedia predať.

Je len na teba, či budeš ďalej čakať a nakoniec dostaneš ešte menej. Podľa mňa, ak máš príležitosť ho predať, tak ho predaj. Kupujúcich je teraz málo.
0 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

zalezi od viacerych veci, napriklad:
- ako dlho sa snazite byt predat?
- dovod predaja bytu? (stahujete sa, byt ste zdedili, mate dlhy...)
- lokalita bytu? niektore lokality si drzia cenu (napriklad palisady)
0 0
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

Dáša_ Pozri príspevok
Záleží, či potrebujete peniaze hneď, alebo môžete počkať. A prípadne byt zatiaľ prenajímať.
Peniaze nepotrebujeme hned, ale urcite by sa zisli, aby sme sa mohli pohnut dalej. Prenajmu sa chceme vyhnut, nakolko ide o uplne cerstvo zrekonstruovany byt s novymi spotrebicmi a chceme sa vyhnut nejakemu poskodeniu a pod...
0 0
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No ja by som rozhodne nečakal- banky poskytujú menej hypoték, majú tvrdšie podmienky. ceny bytov budú určite len a len klesať...-hore v najbližších rokov určite nepojdu...
Dakujem, to si myslim aj ja, ale nazory na predajnost bytov a ich ceny najma v BA sa dost lisia... Ale v zasade suhlasim! Dakujem!
0 0
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

Nedavno sme isli s cenou nizsie o cca. 5 tisic - v inzeratoch. Teraz ide o kompromis o dalsich cca. 4tisic oproti prvemu planu, ktory bol vsak musim uznat mierne nadsadeny...
0 0
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

Chobot Pozri príspevok
Je len na teba, či budeš ďalej čakať a nakoniec dostaneš ešte menej. Podľa mňa, ak máš príležitosť ho predať, tak ho predaj. Kupujúcich je teraz málo.
Mrzi ma len to, ze vieme kolko energie a prostriedkov nas stala rekonstrukcia, ale suhlasim, ze sim dlhsie budem cakat, tak okrem toho, ze dostaneme menej, hrozi aj zvysene naklady, co sa tyka platenia HU, najmu, energii atd... Dakujem!
0 0
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

peterknazeje Pozri príspevok
zalezi od viacerych veci, napriklad:
- ako dlho sa snazite byt predat?
- dovod predaja bytu? (stahujete sa, byt ste zdedili, mate dlhy...)
- lokalita bytu? niektore lokality si drzia cenu (napriklad palisady)
Snazime sa predat cca. 2 mesiace - teda kratku dobu, ale nemali sme doposial ani jednu obhliadu.
Dovod predaja - kupili sme byt v inej lokalite (nam srdcu blizsej) a tymto sa nam dupluju najmy, HU a pod....
Lokalita bytu je 2 obvod - Vrakuna, Podunajske Biskupice...

Dakujem!
0 0
trevize trevize

trevize je offline (nepripojený) trevize

Co keby si napisal co je to za byt a kolko zan chces?

Je rozdiel dat zlavu 5k pri byte za 50k alebo pri cene 100k.

Kazdopadne dva mesiace v ponuke bez jednej obhliadky...to je znak ze bud nie je zaujimava cena alebo je byt zle ponukany.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dudino Pozri príspevok
Nedavno sme isli s cenou nizsie o cca. 5 tisic - v inzeratoch. Teraz ide o kompromis o dalsich cca. 4tisic oproti prvemu planu, ktory bol vsak musim uznat mierne nadsadeny...
...a prečo nadsadený ????

Predsa každý normálny predajca to tak robí ...

Predávajúci chce čo najviac dostať a kupujúci čo najmenej zasa dať ...
Jedno je ale potrebné dodržať - stanoviť si svoju hranicu , pod ktorú proste nepôjdem ...takže v podstate len ziskový na tom môžem byť ...

Niekde v strede , no normálnej cifre , pre oboch prijateľnej sa zídu a kšeft je dohodnutý ......a je úplne jedno , o čo ide ....nemovitosť , auto atď ...

...a ako bolo povedané , záleží od okolností ...niekedy sú " rýchle " prachy lepšie ako vyčkávať a špekulovať .....z vlastnej skúsenosti vravím , predával som a aj kupoval či to alebo ono ...
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
čuduješ sa malému záujmu? Lokalita
Vrakuna, Podunajske Biskupice...........ja nie.
0 0
katkup katkup

katkup je offline (nepripojený) katkup

KEJKA Pozri príspevok
čuduješ sa malému záujmu? Lokalita
Vrakuna, Podunajske Biskupice...........ja nie.
suhlasim s Kejkou, ta lokalita nic moc, tam byty sa snazia ludia kupit co najlacnejsie, alebo mladi, alebo CP, co nepoznaju nastrahy tejto lokality.
Suhlasim, ze s prerabkou ste museli mat velmi vela roboty a nervou a hlavne vydavkov, ale zas uznavam, ze nie kazdemu sa rovnaky typ rekonstrukcie (ak niekto do zrekonstruovaneho bytu da kuchynu z Mobelixu )
moj znamy tiez predava byt a tiez cenu troska nadniesol asi o 15tis. E... ako boli jeho naklady pred 2rokmi, tiez ho nechce prenajimat bo je to novostavba a vsetko komplet nove, ale uz ho ma 3/4roka na nete...
V dnesnej dobe je najvacsie bonus nehnutelnosti 3x L: lokalita, lokalita, lokalita
Ale radit, ci predavat, ci prenajimat, ci cakat je naozaj velmi tazke....ale po info, ze po 2 mes. len 1obhliadka, tak asi ziadna vyhra, ani lokalita a ani cena
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dudino Pozri príspevok
Mrzi ma len to, ze vieme kolko energie a prostriedkov nas stala rekonstrukcia, ale suhlasim, ze sim dlhsie budem cakat, tak okrem toho, ze dostaneme menej, hrozi aj zvysene naklady, co sa tyka platenia HU, najmu, energii atd... Dakujem!
Uvediem ti príklad - jedna ženská ponúka byt na predaj (v svokrovej bytovke). Je to starší byt v pôvodnom stave. Predáva ho už asi 2,5 roka a celý čas pýta za neho 50 tisíc. V lete sme jej ponúkli 40 tisíc. Nechcela. Vtedy stáli tie nadstavby - nové byty 60 tisíc. Teraz klesli na 50 tisíc. Ak by sa ozvala teraz, tak jej nedám ani tých 40, čo som jej ponúkal. Maximálne 38. Aj tak by som do toho musel dať ešte 10 litrov (prerábka), tak to radšej kúpim tú nadstavbu.

Takže keby to bola predala v lete, mohla mať 40 litrov plus úroky za pol roka. Takto ju to stojí mesačne cca 100 EUR (zálohové predpisy) a už nedostane ani to, čo sme jej ponúkali.

Aj teba (keďže ho neprenajímaš) ten byt mesačne niečo stojí. Ak by sa ti podarilo dohodnúť sa na nejakom komporomise (ešte vybojovať 1-2 tisícky) tak neváhaj.

ALe nikto z nás nie je jasnovidec, takže nevieme, aké budú ceny za rok - dva. Je to riziko, najmä, ak ešte klesnú ceny.

Bohužiaľ rozhodnúť sa musíš ty.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Chobot Pozri príspevok
Uvediem ti príklad - jedna ženská ponúka byt na predaj (v svokrovej bytovke). Je to starší byt v pôvodnom stave. Predáva ho už asi 2,5 roka a celý čas pýta za neho 50 tisíc. V lete sme jej ponúkli 40 tisíc. Nechcela. Vtedy stáli tie nadstavby - nové byty 60 tisíc. Teraz klesli na 50 tisíc. Ak by sa ozvala teraz, tak jej nedám ani tých 40, čo som jej ponúkal. Maximálne 38. Aj tak by som do toho musel dať ešte 10 litrov (prerábka), tak to radšej kúpim tú nadstavbu.

Takže keby to bola predala v lete, mohla mať 40 litrov plus úroky za pol roka. Takto ju to stojí mesačne cca 100 EUR (zálohové predpisy) a už nedostane ani to, čo sme jej ponúkali.

Aj teba (keďže ho neprenajímaš) ten byt mesačne niečo stojí. Ak by sa ti podarilo dohodnúť sa na nejakom komporomise (ešte vybojovať 1-2 tisícky) tak neváhaj.

ALe nikto z nás nie je jasnovidec, takže nevieme, aké budú ceny za rok - dva. Je to riziko, najmä, ak ešte klesnú ceny.

Bohužiaľ rozhodnúť sa musíš ty.
...poznám tiež takých..... to bol " prípad " ...ale na hlavu ...čistý dilinovia to boli ...
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Dudino, píšeš:
... Peniaze nepotrebujeme hned, ale urcite by sa zisli, aby sme sa mohli pohnut dalej. Prenajmu sa chceme vyhnut ... hrozi aj zvysene naklady, co sa tyka platenia HU, najmu, energii atd... a tymto sa nam dupluju najmy, HU a pod....

Chápem dobre, že máte dva HÚ ?
Uvažoval si aj nad tým, že peniaze získané predajom bytu, alebo aspoň časť z nich, by si mohol použiť napríklad na (čiastočné) predčasné splatenie (splácanie) HÚ na nový byt (ak som dobre pochopila, že máte HÚ na novo kúpený byt)? A ak je to možné len v budúcnosti v čase obnovy fixácie, že by si si ich dovtedy uložil na nejaký vhodný termínovaný účet? A okrem ušetrenia na nájomnom, energiách ... by si získal na úrokoch z tohto účtu?
My sme pred rokom predali starší byt v jednej z vychytených bratislavských lokalít a urobili sme dobre. Ako predávajúci sme si urobili dosť podrobný prieskum cien bytov v danej lokalite, aj s ohľadom na veľkosť v m2 pri rovnakom počte izieb, orientáciu miestností s oknami, rozsah rekonštrukcie, či má/nemá lodžiu, poschodie, výhľad, rekonštrukciu domu ako prejav prístupu vlastníkov bytov v dome k spoločnému majetku. V našom dome boli už napríklad nové výťahy a iné veci bez úveru, dom bol zateplený už s úverom. Aj dobrí a rokmi osvedčení susedia boli v dome. Tiež sme hľadali kompromis s kupujúcimi a každý sme museli spustiť, ak sme chceli predať-kúpiť. Náš prieskum nám však pomohol, mohli sme argumentovať pri porovnávaní iných ponúk a cenu, ktorá bola pre nás ešte prijateľná, sme uhrali ...
Aj tam išli byty podobné tomu nášmu, ktorý sme predali, za rok s cenou dole, aj keď nie výrazne.
Tak Ti držím palce, aby si bol so svojím rozhodnutím spokojný.
3 0
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

trevize Pozri príspevok
Co keby si napisal co je to za byt a kolko zan chces?

Je rozdiel dat zlavu 5k pri byte za 50k alebo pri cene 100k.

Kazdopadne dva mesiace v ponuke bez jednej obhliadky...to je znak ze bud nie je zaujimava cena alebo je byt zle ponukany.
Je to 4i v Podunajskych B. vo velmi tichom okoli a paradnom vchode...

Tak to ano, dva mesiace je dost a skor si myslim, ze je problem v tom ponukani, pretoze jedine co realitka spravila je, ze to uviedla na 1-2 weby a tym to haslo...
(nechcem sudit, to je len moj pohlad na vec, ale nakoniec si nas nejaky kupujuci aj tak nasiel)
Ano, presne tak ako pises, ide o zlavu z povodnych 100k na 95k...
0 0
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

buchač Pozri príspevok
...a prečo nadsadený ????

Predsa každý normálny predajca to tak robí ...

Predávajúci chce čo najviac dostať a kupujúci čo najmenej zasa dať ...
Jedno je ale potrebné dodržať - stanoviť si svoju hranicu , pod ktorú proste nepôjdem ...takže v podstate len ziskový na tom môžem byť ...

Niekde v strede , no normálnej cifre , pre oboch prijateľnej sa zídu a kšeft je dohodnutý ......a je úplne jedno , o čo ide ....nemovitosť , auto atď ...

...a ako bolo povedané , záleží od okolností ...niekedy sú " rýchle " prachy lepšie ako vyčkávať a špekulovať .....z vlastnej skúsenosti vravím , predával som a aj kupoval či to alebo ono ...
Ano, to je pravda, latku sme si posadili vyssie, aby bolo z coho upustat... Neviem, ci ide hovorit priamo o ziskovosti, ale urcite nebudeme tratit...

A suhlasim s nazorom, ze lepsi vrabec v hrsti, ako holub na streche... Cakanie na tych zvysnych 5tisic by nas mohlo stat opat vela casu, energie a nemalych financii, ktore by tu 5tisicovu "cifru" zase len znizovali a po 1/2 roku by sme uz zacali prerabat... No neviem, co je lepsie... Asi fakt predat a mat 100% istotu...
0 0
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

KEJKA Pozri príspevok
čuduješ sa malému záujmu? Lokalita
Vrakuna, Podunajske Biskupice...........ja nie.
No nemyslim, ze Podunajske su najhorsou lokalitou... Urcite si kazdy predstavi Pentagon a Slovnaft, ale myslim, ze je tam viacej zelene, ihrisk a mladych rodin s detickami ako v inych mestskych castiach... Ale neoponujem, lokalita vacsinou "vonia" domacemu, naopak "cudzinec" ohrna nosom...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať