Zavrieť

Porady

otoskleroza a lietanie

Som 3 roky po operacii ucha /otoskleroza/. Pri ceste autom sa mi v zakrutach kruti hlava a pri vystupeni stracam rovnovahu. Je to len chvilu. Mozem mat problem pri lete lietadlom. Asi 2 hodinovy let.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes. A nemusis. Ale skor ano, lebo priznaky vyzeraju ze suvisia so zmenou pohybu a nie zmenou vysky atmosferickeho tlaku.
    Byva ti zle aj vo vytahoch (najma rychlovytahoch)?
    Skus sa na to spytat svojho osetrujuceho lekara.
    Naposledy upravil ivka70 : 02.03.15 at 18:11
    ucdur1 Vo vytahu mi to nerobi. Len otacanie, zakruty a hlavne cesta do kopca.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nie som lekár. Ale podľa popísaných symptómov - malé problémy budú. Treba si uvedomiť fakt: na palubu lietadla síce nastupuješ ako do autobusu - teda relatívne v pohode, ale potom lietadlo "roluje", čiže sa pohybuje na runway (k odletu) - mení pri rolovaní smer (sú to síce veľké oblúky, ale predsa sú...). No a nakoniec štart - zvýšené zrýchlenie pri štarte a následne dosť prudké stúpanie - a to je dosť podstatná zmena smeru. Počas letu prípadné turbulencie (hádže s lietadlom hore-dole a nakláňa vpravo-vľavo) i keď sa piloti tomu snažia vyhnúť. A nakoniec pristávanie - opačné k štartu.
    Ak sa chceš toho vyvarovať, nemysli na pohyby (čítaj si niečo a nepozeraj von cez okienko), radšej seď a buď pripútaný (pocit istoty). Okrem toho - pri výstupe máš času na "aklimatizáciu" habadej. Kľudne môžeš vystúpiť aj ako posledný - ucho a mozog sa upokojí. Takto sa to dá prekonať.

    otoskleroza a lietanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.