Zavrieť

Porady

zateplenie rohového bytu - aký to má efekt?

Dobrý deň,
zvažujem kúpu bytu, ktorého 1 izba, kuchyňa + chodba sú rohové, a keďže moja známa v takom istom byte býva, viem, že je to byt veľmi studený, a je priam nemožné v zime ho vykúriť. Od predávajúceho viem, že sa plánuje zateplenie bytovky, avšak nemám šajnu aký to má vlastne efekt. Doteraz som bývala v byte, kde zo všetkých strán sú susedia, takže sme v zime mali príjemne teplo. Keď sa takýto rohový chladný byt zateplí, bude to porovnateľné s takýmto stredovým bytom? Alebo čo vlastne od toho zateplenia možno očakávať?
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    emars Pozri príspevok
    Poviem pravdu, som totálny laik. Takže z tohto príspevku som pochopila len to, že 8 cm polystyrén je nanič
    Pokiaľ viem, panelák bude zatepľovať istá nemenovaná firma, pripájam link na ich stránku, kde je nejaký článok o ich činnosti a tiež certifikáty, z ktorých sa možno dočítate aké materiály pri zatepľovaní táto firma používa
    prosím, tie linky si vymaž - je jedno, či sem dáš názov firmy alebo link - je to reklama....

    ...napriek tomu, dobre, že si sem ten link dala. Neviem, viem, že treba dať šancu aj novým. Avšak - firma má 2,5 roka, druhý názov, ZI vo výške 6 tis. - ako asi bude platiť prípadné škody? Aké záruky dáva? Aké má firma aktíva? Ani ÚZ za roky 2009 a 2010 nie je ešte v ZL. Jednoosobová s.r.o. - je aj SZČO, má úver so záložným právom, pred 2 rokmi aj ako SZČO začal takúto činnosť vykonávať. Má aj poskytovanie pôžičiek...v zozname veriteľov ho však neviem nájsť.....

    doplnok k otázke:

    certifikáty - aj vodičák má milión ľudí - a všetko je len o praxi a o zodpovednosti
    ...keď už je odsúhlasená firma, tak si nepomôžeš....
    ...mám rožný byt....zateplili sme.....je mi hroooozneeee....je mi teeeeploooo

    ...máme však desinu...
    Naposledy upravil tictac7 : 20.07.12 at 22:10 Dôvod: doplnok k toázke

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Mám tiež rohový byt, pričom len jedna stena jednej izby je spoločná so susedným bytom a časť bytu je orientovaná na sever. Myslím si, že teplotu v byte neovplyvňuje len to, či je rohový alebo stredový, ale vplyv majú aj iné faktory, z ktorých niektoré môže vlastník bytu ovplyvniť a iné nie (vychádzam z poznatkov v našom dome a zo skúseností vo svojom byte). U nás v niektorých rohových bytoch bolo pred zateplením domu teplejšie, ako v stredových.
    K efektu zateplenia v našom dome (aj podľa reakcií susedov -zatepľovali sme minulý rok jar/leto):
    V rohových bytoch (ale aj v ostatných) sa v zime dosť oteplilo. Okrem fasády sa zateplili aj stropy pivničných priestorov a strop spoločných chodbových priestorov za vstupom do domu, nad ktorým je izba rohového bytu na 2. podlaží. Výmenou vchodových dverí do domu a zasklení únikových východov a pivničných okien prestalo v dome ťahať a zamedzilo sa dovtedy nepríjemnému prievanu v celom dome (pred zateplením sme najmä pri studenom veternom počasí mávali pocit, že v dome je väčšia zima, ako vonku). Značne sa tým oteplilo v spoločných chodbových priestoroch, čo (myslím si) malo ďalší priaznivý dopad na oteplenie v byte - dve izby v mojom byte susedia s týmito priestormi a tiež studený vzduch prestal vnikať do bytu a zbytočne ho ochladzovať pri vchádzaní do bytu/vychádzaní z bytu.

    PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

    PASKOV
    Doporučuji zateplit BD kvalitně aspoň na úroveň:

    25 kWh/m2.


    PS1
    Polystyrén 8 cm je obyčejný drzý podvod.

    PS2
    Současná cena tepla CDT je na úrovni:

    100 EUR / MWh

    PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

    PASKOV
    Za kvalitu projektu zateplení nese zodpovědnost projektant.

    Chytračení projektanta často vede k návrhu toho
    nejhoršího možného zateplení, neboť mu to umožňuje legislativa SR.

    Investor musí rozumět tomu, co vlastně od zateplení chce.

    PS1
    Příklad č1. úspor zateplení:

    Byt: 80 m2
    Kvalitní zateplení: 25 kWh/m2
    Spotřeba tepla za rok: 80 x 25 = 2 000 kWh = 2 MWh
    Cena tepla pro rok 2012 centrální dodavatel tepla:
    100 EUR / MWh

    Zaplatíme za teplo ÚT: 2 x 100 = 200 EUR


    Příklad č2. úspor zateplení:

    Byt: 80 m2
    Obvyklé zateplení: 75 kWh/m2
    Spotřeba tepla za rok: 80 x 75 = 6 000 kWh = 6 MWh
    Cena tepla pro rok 2012 centrální dodavatel tepla:
    100 EUR / MWh

    Zaplatíme za teplo ÚT: 6 x 100 = 600 EUR

    PS2
    Vidíme, že ušetříme minimáně 400 EUR každý rok.
    Naposledy upravil PASKOV : 21.07.12 at 09:22

    emars je offline (nepripojený) emars

    emars
    Poviem pravdu, som totálny laik. Takže z tohto príspevku som pochopila len to, že 8 cm polystyrén je nanič
    Pokiaľ viem, panelák bude zatepľovať istá nemenovaná firma, pripájam link na ich stránku, kde je nejaký článok o ich činnosti a tiež certifikáty, z ktorých sa možno dočítate aké materiály pri zatepľovaní táto firma používa

    linky odstránené
    Naposledy upravil emars : 24.07.12 at 11:31

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    emars Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    zvažujem kúpu bytu, ktorého 1 izba, kuchyňa + chodba sú rohové, a keďže moja známa v takom istom byte býva, viem, že je to byt veľmi studený, a je priam nemožné v zime ho vykúriť. Od predávajúceho viem, že sa plánuje zateplenie bytovky, avšak nemám šajnu aký to má vlastne efekt. Doteraz som bývala v byte, kde zo všetkých strán sú susedia, takže sme v zime mali príjemne teplo. Keď sa takýto rohový chladný byt zateplí, bude to porovnateľné s takýmto stredovým bytom? Alebo čo vlastne od toho zateplenia možno očakávať?
    Vďaka
    Byt je nad nevykurovaným suterénom. A bývala v ňom zima. Zlom nastal, keď sa vykurovací systém hydraulicky vyreguloval. A keď sa zateplil obvodový plášť, paráda!

    Náklady na vykurovanie bytu za rok 2011, 227 euro, m2/3,78 euro. Tiež paráda!

    Ak je systém vyregulovaný, už teraz by nemal byť problém s teplotou v tom byte. Iná situácia môže nastať ak budú v dome PRT a nebude tomu bytu zohľadnená ochladzovaná plocha, a to aj po zateplení. Ale nie je to len o tom. Je to fyzika, ale aj psychika. Je to v človeku, v ľuďoch.

    zateplenie rohového bytu - aký to má efekt?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.