Zavrieť

Porady

co mam komu platit

Ako študentka brigadujem od marca v Tescu kde som podpisala zmluvu o vykonavani prace. podpisala som papier ze ak moj zarobok za mesiac prekroci155e budu mi stahovat hned dan z mojho zarobku.
od 1.12.2013 mam podpisanu zmluvu o brigade aj v Kauflande kde som tiez podpisala papier o 155e ....sekretarka z kauflandu mi povedala ze si mam zrusit odvod dani z tesca.
teraz neviem co mam ist kde zrusit pretoze ked som poziadala sekretarku o lepsie vysvetlenie osocila sa ze nema cas, a ze si to mam vybavit sama ....
Mozem mat pospisanu zmluvu aj tescu aj v kauflande a ake kriteria musim splnat, nechcem platit ziadnu dan ani nic ..
katka 23 papier, ktorý si podpísala je uplatnenie výnimky neplatenia odvodov na dôchodkové poistenie, pri prekročení príjmu 155,00 €, odvod dane je iné, daň sa platí z každého príjmu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    môžeš to mať iba u jedného zamestnávateľa podpísané... zjednodušene povedané...

    a mimochodom, ty sa ešte naplatíš...

    a mimochodom, nie "osočila", ale "osopila".
    Naposledy upravil jslancik : 05.12.13 at 08:19

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nejde o to, či chceš, alebo nechceš platiť daň - jednoducho MUSÍŠ !!!

    Nezdaniteľnú časť (aby si neplatila daň) môžeš mať uplatnenú len u jedného zamestnávateľa, u toho druhého ti daň z príjmu bude strhnutá. Tú však (pri takýchto nízkych príjmoch) dostaneš celú späť, keď si spravíš daňové priznanie (prípadne požiadaš zamestnávateľa).

    Odporúčam ti obrátiť sa na toho zamestnávateľa, u ktorého máš menšiu mzdu, aby ti zrušil uplatňovanie nezdaniteľnej časti základu dane. U jedného z nich MUSÍŠ !!! Je výhodnejšie u toho, kde máš menší príjem.

    DOPLŇAM:
    To isté platí aj pre výnimku odvodov do sociálnej poisťovne, môžeš si ju uplatňovať len u jedného zamestnávateľa. Takisto odporúčam u toho, u ktorého máš väčší príjem.
    Naposledy upravil kn-alka : 05.12.13 at 13:23

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    tzv.odvodovú výnimku si môžeš uplatniť len u 1 zamestnávateľa na 1 dohodu v 1 kalendárnom mesiaci - ak má študent uzatvorených viac dohôd
    Naposledy upravil katka 23 : 05.12.13 at 08:29

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.