Zavrieť

Porady

živnostník a PZ

Ahojte
Chcem sa spýtať : mám živnosť na vedenie účtovníctva , môžem sa aj zamestnať do TPP ako ,vedenie účtovníctva a miezd ,?Živnosť nemôžem zrušiť z dôvodu zobratia príspevku z ÚP. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

    LENDŽA
    PZ bude uzatvorená ako so zamestnancom? Už som z toho pomýlená. V predošlích príspevkoch bolo písané , niečo o zmluvách o dielo a problémom s DÚ. Ďakujem

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    PZ sú všetky uzatvárané medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Robíte si zbytočné starosti. Pokojne sa zamestnajte, akokeby ste tú živnosť nemali.
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 09.11.06 at 08:18

    LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

    LENDŽA
    čiže mohla by som sa zamestnať hoci aj ako predavačka? Bola som na niekoľko konkurzov a skoro všetci s tým mali problém. Nevedeli či mi majú faktúrovať , alebo ma zamestnať a aké s tým budú mať problémi .A tak skončil každý môj pohovor. Ďakujem.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    LENDŽA
    čiže mohla by som sa zamestnať hoci aj ako predavačka? Bola som na niekoľko konkurzov a skoro všetci s tým mali problém. Nevedeli či mi majú faktúrovať , alebo ma zamestnať a aké s tým budú mať problémi .A tak skončil každý môj pohovor. Ďakujem.
    V dnešnej dobe nie je nič výnimočné byť zamestnaný na TPP a popri tom podnikať Takže kľudne môžeš mať aj niekoľko pracovných pomerov a pri tom aj živnosť. Je len na tebe ako sa rozhodneš a budeš to časovo stíhať. Živnosť neznamená zákaz zamestnania sa

    LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

    LENDŽA
    Podľa toho čo čítam so si pomýlila živnostíka , kt. fakturuje svojmu tzv. zamestnávaťeľovi? A ak sa zamestnám na PZ ako budem postupovať. Vypracujem si PZ a zaevidujem sa do poisťovní ?Ďakujem

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    LENDŽA
    Podľa toho čo čítam so si pomýlila živnostíka , kt. fakturuje svojmu tzv. zamestnávaťeľovi? A ak sa zamestnám na PZ ako budem postupovať. Vypracujem si PZ a zaevidujem sa do poisťovní ?Ďakujem
    Ak sa zamestnáš u nejakého zamestnávateľa tak zamestnávateľ ti vypracuje Pracovnú zmluvu a prihlási ťa do poisťovní. Ty sa nemusíš hlásiť z titulu zamestnania. A následne ti vypláca dohodnutú odmenu z ktorej ti zráža daň a zákonné odvody

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    LENDŽA
    Takže mám nárok aj na dovolenku a strav. lístky ,...?
    Samozrejme. Pri uzatvorení pracovného pomeru budeš mať nárok na všetky náležitosti podľa Zákonníka práce. Takže aj na dovolenku a stravné lístky

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    Len si musíš dať pozor, pretože ak si brala príspevok z ÚP, tak musíš mať vyšší príjem z toho, na čo si čerpala príspevok, ako z inej činnosti. Inak by si musela alikvotnú čiastku príspevku vrátiť.
    Pekný deň

    LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

    LENDŽA
    Tak to som nevedela ešte šťastie.Myslela som si ,že príspevok sa vracia iba pri zrušení živnosti.Ďakujem.

    Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

    Marta3
    Skús si to radšej overiť na ÚP, ja som tiež dostala príspevok a mám také informácie, že počas dvoch rokov nemôžem uzatvoriť TPP - ináč je to porušenie zmluvy a pomerná časť príspevku sa musí vrátiť. Ak som to zle pochopila, tak budem rada.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Pochopila si správne. Pri nedodržaní podmienok musíš vrátiť alik.časť príspevku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.