Zavrieť

Porady

Je možné "rozpočítať" paragon?

Dobrý deň, ak kúpim tovar v maloobchodnej predajni, kt. chcem ďalej predať, tam ni dajú doklad pr.: 1 ks tričko 20 € , ale ja som ich reálne kúpila 10 po 2 €/ks. Môžem tenoto doklad "rozpočítať" - aby som si vedela vytvoriť aj skladové zásoby v reálnom počte v prípade kontroly? Alebo ako ? ďakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Podľa spravnosti by Ste mala mať za a) doklad na 2 ks tričiek a to riadny
    nie paragon, pretože ak na ňom mate uvedeny 1 ks tričko, ťažko budete vysvetľovať kontrole kde Ste prišla k druhemu kusu, ktory idete predať.
    Každe tričko by malo mať svoju nadobudaciu hodnotu a Vy si potom vypočítate predajnu hodnotu t.j. nadobudacia + obchodna marža + napr. DPH v pripade, že by Ste bola platcom DPH.

    veronnka je offline (nepripojený) veronnka

    veronnka
    ešte by ma zaujímalo- otváram obchod v blízkej dobe, okrem tovaru nového by som tam chcela ma´t aj bazár (sekáč) - na odevy, hračky, kočíky- môžem tento tovar "kúpiť od známej" , resp. aj z vlastnej rodiny mám veľa nepotrebných kúskov- ale ako by som to vydokladovala??? je to možné? alebo musím všetko kúpiť len od "oficiálnych" predajcov...
    Naposledy upravil veronnka : 21.03.11 at 05:33

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Je možne kupiť i od známych, ale treba mať nato doklad, t.j. kupite od znamej, ale vystavite jej doklad o kupe v obstaravacej cene, date si to na sklad a predate možno za vyšiu cenu a rozdiel tychto cien je Vaš zisk.

    Je možné "rozpočítať" paragon?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.