Zavrieť

Porady

Je možné si zvýšiť základný plat,čerpaním dovolenky v 1 štvrťroku?

Prosím Vás,
vie mi niekto poradiť,ako by som si mohla čerpaním dovolenky v januári ovplyvniť zvýšenie základného platu,alebo aj nejakým iným spôsobom? Je to vôbec možné? Poprípade kombináciou dovolenky,neplateného volna,očr...
Ide o to,že mám 2 dni starej dovolenky a od januára samozrejme novú dovolenku a počula som,že sa dá ovplyvniť základný plat,čerpaním dovolenky v 1 štvrťroku a potom sa to finančne lepšie odrazí vlastne aj v dalších výplatách po celý rok.
A či sa jedná iba o čerpanie starej dovolenky,alebo novej,alebo to od toho nezáleží a ak je to vôbec možné, kolko dní je najlepšie si čerpať dovolenku ,aby to čo najviac navýšilo základný plat.
Tento rok som mala očr s malým synom ,jeden krát v oktobri a druhý krát v novembri,obávam sa ,že sa mi to môže odraziť na výplataách v budúcom roku.
Ďakujem za rady,poprípade Vaše skúsenosti,ak ste o tejto možnosti vedeli a využili ste j,alebo mi viete poradiť..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie je mozne zvysit zkladny plat, ak ti ho nezvysi zamestnavatel.
    Priemer na dovolenku sa pocita z predchadzajuceho stvrtroka, neovplyvnuje ho ani PN ani OCr,ale moze ho ovplyvnit pripadna odmena.
    aj ked ak by islo o rocnu odmenu, ta by po spravnosti mala byt rozpocitana na vsetky stvrtroky.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    priemer na dovolenku sa Ti môže zvýšiť iba vtedy ak v štvrtom kvaráli máte aj odmenu alebo trinásty plat.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Nandrolon Pozri príspevok

    neviem síce nakoľko je to efektívne...
    Jednoduchý výpočet. Ak zamestnanec dostane kompletný 13ty plat, tak v jednom štvrťroku dostane 4 a nie 3 mzdy. Jednoduchým výpočtom zistíš, že ide o navýšenie priemerky o 25%...čo už môže byť zaujímavé.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Martin Mocko Pozri príspevok
    Jednoduchý výpočet. Ak zamestnanec dostane kompletný 13ty plat, tak v jednom štvrťroku dostane 4 a nie 3 mzdy. Jednoduchým výpočtom zistíš, že ide o navýšenie priemerky o 25%...čo už môže byť zaujímavé.
    Pre výpočet priemernej mzdy sa takéto odmeny vyplácané za dlhšie obdobie rozpočítajú proporcionálne na tie kvartály, za ktoré sa odmena vypláca. Takže 13. plat za vydelí štyrmi a len štvrtina vstupuje do priemeru nasledujúceho kvartálu.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    prakticky to robia niektorí zamestnanci čo viem tak, že, čerpajú dovolenku v období, kedy za posledný štvrťrok mali nejaké prémie a tým pádom je vyššia priemerka...
    neviem síce nakoľko je to efektívne...

    Teda dajme tomu že čerpem v júli a apríl, máj, jún neboli žiadne odmeny tak bude mať priemerka určitú hodnotu X.

    Ak čerpem v januári, a október, november, december som mal väčšie odmeny, tak priemerka v januári bude o niečo vyššia...

    asi si myslela zrejme toto...
    Podľa mňa bude rozdiel na týždni dovolenky pri nejakom priemernom plate iba jednorazovo pár eur...

    Je možné si zvýšiť základný plat,čerpaním dovolenky v 1 štvrťroku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.