Zavrieť

Porady

účtovanie výdavkov

Mám zaevidované staré záväzky z minulého roka. Tieto som v tomto roku vyplatila, ale bolo to napr. z manželového účtu. Na svojom podnikateľskom som nemala prostriedky. Ani v hotovosti som nemala prostriedky. Ako to mám zaúčtovať, že to bolo už zaplatené. Alebo čo mám s tým robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vecierka je offline (nepripojený) vecierka

    vecierka
    Mám zaevidované v záväzkoch odvody do Všzp. Nemala som ich zaplatené, na základe výzvy z poisťovne som ich vyrovnala napr. z manželovho účtu. Ako ich mám teraz zaúčtovať, že to je už zaplatené? Jednoducho ich mám zo záväzkov vymazať. A v peňažnom denníku to neuvediem do výdavkov. Je to tak správne?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    vecierka Pozri príspevok
    Mám zaevidované v záväzkoch odvody do Všzp. Nemala som ich zaplatené, na základe výzvy z poisťovne som ich vyrovnala napr. z manželovho účtu. Ako ich mám teraz zaúčtovať, že to je už zaplatené? Jednoducho ich mám zo záväzkov vymazať. A v peňažnom denníku to neuvediem do výdavkov. Je to tak správne?
    A prečo by si ich neuviedla v peňažnom denníku? A tak ich dostaneš aj zo záväzkov. Ak si platila z iného účtu to sa dá riešiť priložením kópie aq vkladmi do pokladne. Na Porade je veľa príspevkov k tomu...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    vecierka Pozri príspevok
    Mohla by si mi to vysvetliť trochu bližšie? Čo sú to aq vklady?
    http://www.porada.sk/t39237-uhrada-fa-z-ineho-uctu.html

    pozri napríklad príspevok 4 - môžeš aj ID,

    účtovanie výdavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.