Zavrieť

Porady

Právo partnera na info o mojom zdravotnom stave

Dobrý deň, chcem sa opytat: Ako to je s rozhodovanim o zdravotnom stave v pripade, ze sa mi nieco stane?

nie som vydata (ani nechcem velmi byt), ale s priatelom cakame babatko a chcela by som, aby mal na taketo info pravo. uz som si zistila, ze na to, aby mohol rozhodovat o babatku, nam treba vyhlasenie o otcovstve (hoci neviem zistit, ako to je v pripade, ze treba rozhodnut/ziskat info o nenarodenom dietati, ak sa mne nieco stane, ale tak snad im to otcovstvo bude stacit aj v takom pripade), ale neviem zistit, co treba, aby mohol rozhodovat o mne a aby mu podali info o mojom zdrav. stave, v pripade, ze ja nie som schopna rozhodovat/komunikovat (chapete, ze som v kome alebo ja neviem co).

inak ziadnu katastrofu neplanujeme , len by som chcela vediet, ci sa to da nejako osetrit. vopred vdaka za akukolvek radu.


P.S. info o vyhlaseni o otcovstve zistene mam, o tom fakt pisat nemusite
Naposledy upravil Arial Narrow : 03.01.16 at 10:26 Dôvod: odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Aby sa mohol informovať o tvojom zdravotnom stave, potrebuje od tebs plnomocenstvo s úradne osvedčeným podpisom.

    Vyhlásenie o otcovstve dieťaťa sa robí na príslušnom matričnom úrade po narodení dieťaťa podľa miesta, kde sa dieťa narodilo.
    Naposledy upravil profesional : 03.01.16 at 09:02
    clen § 25 zákona o zdravotnej starostlivosti

    Právo partnera na info o mojom zdravotnom stave

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.