Zavrieť

Porady

Zrážanie vody na oknách=vysoká vlhkosť

Ahojte radci, máme v byte problém s tým že sa nám zráža voda na plastových oknách, potom to steká dole. Následne sa nám zvyšuje vlhkosť v domácnosti a bojíme sa plesní. Je to tiež nepraktické utierať každé ráno. Tento problém sa nám vyskytuje len v zime... Viete poradiť ako tomu predísť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    samozrejme, ze vnutornu vlhkost znizovat a to jednoduchym sposobom: vetranim - idealne prievanom na par minut, minimalne 2x denne. Potom uz iba vymena izolacnych skiel (ak su poriadne stare, kde uz mohol uniknut plyn z medzisklenneho priestoru)...este lepsie za trojsklo.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Dodržiavať režim vetrania (3-4x denne pootvárať okná,ponechať za čas,kým sa nestratí na skle para-cca 3-5min.),neprekurovať,nesušiť v byte prádlo,zlikvidovať kvety,mať dobrý digestor a kontrolovať vlhkosť (vlhkomer).V prípade nadmernej vlhkosti používať odvlhčovače.Za každú cenu zabrániť vzniku plesní !

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    jednoznačne výmena skiel za trojsklo s hlbším zasklením a teplým rámikom, napr.Swisspacer...V zime som si kvôli tomu kúpil bezkontaktný teplomer a meral som pri mínusových teplotách rôzne typy okien a skiel...
    Na bežnom plastovom okne s hliníkovou zasklievacou lištou má rám asi o 6 stupňov menej ako stena, stred skla ešte o jeden stupeň,okraj skla až o 2,5 stupňa menej ako stred, v danom prípade 8,5°C čo je už výrazný tepelný most...
    Pri 8,5 cm drevenom ráme eurookna za rovnakých tepelných podmienok bol rám chladnejší ako stena o 3°C, ale trojsklo s teplým rámikom malo o necelý stupeň viac ako rám.
    mirma Nedá sa to uskutočniť aj nejakou menej finančne náročnou cestou ?

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Dá sa predísť- každodenným riadnym vetraním...aj v zime,veľa ľudí práve v zimnom období vetranie zanedbáva....keď som bývala v paleláku,celú zimu som mala otvorenú/mierne/aspoň jednu ''vetračku''
    Naposledy upravil Anika61 : 08.05.15 at 09:56

    upchpp je offline (nepripojený) upchpp

    upchpp
    treba 3 x denne maximálne vyvetrať. Najlepšie prudko otvoriť všetky okná na 5-7 minút. Celedenne otvorené okno sa nedoporučuje,
    a dôležité je prekonanie rosného bodu, čiže zvýšiť vnútornú teplotu
    mirma ok, to sa aj snažíme ale podľa možností, mám malú dcérku tak to nemôžem prehaňať...

    Zrážanie vody na oknách=vysoká vlhkosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.