Zavrieť

Porady

stravné SZČO

Mám takú otázku, že podnikám od 1.8.2009 a chcel by som teraz objednať stravné lístky ako SZČO v hodnote 3,60 eur na deň, či môžem uplatniť od 1.8.2009 ked len teraz to objednám, alebo len odo dňa objednania stravných lístkov./ alebo len na november a december?/
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    renalfa Pozri príspevok
    Mám takú otázku, že podnikám od 1.8.2009 a chcel by som teraz objednať stravné lístky ako SZČO v hodnote 3,60 eur na deň, či môžem uplatniť od 1.8.2009 ked len teraz to objednám, alebo len odo dňa objednania stravných lístkov./ alebo len na november a december?/
    Ďakujem
    SL SZČO sa nedajú vo VOZD uplatniť spätne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    renalfa Pozri príspevok
    Takže len od vtedy, ked to dostanem fyzicky :-) alebo odo dňa objednania?

    Myslíš, že by v reštaurácii uznali ako platidlo objednávku?

    certik je offline (nepripojený) certik

    certik
    SZČO kupovala stravné lístky na konci uplynulého štvrťroka. Príklad: za 1Q kúpila SL 31.3. a pod. Znamená to, že tieto SL, ktoré plánovala použiť za 1Q môže použiť len pre 2Q? Čiže spatne sa uplatniť nemôžu??? A čo so SL, ktoré kúpila 23.12.2009 a chcela ich použiť za 4Q. Do nákladov pôjde len časť???
    Ak som to správne pochopila, ak si chcem uplatniť všetky SL, na kotré mám v roku nárok, tak si ich musím kúpiť hned na začiatku roka, či príslušného štvrťroka?? Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    certik Pozri príspevok
    SZČO kupovala stravné lístky na konci uplynulého štvrťroka. Príklad: za 1Q kúpila SL 31.3. a pod. Znamená to, že tieto SL, ktoré plánovala použiť za 1Q môže použiť len pre 2Q? ÁNo, presne tak. Čiže spatne sa uplatniť nemôžu??? ÁNo, nemôžu. A čo so SL, ktoré kúpila 23.12.2009 a chcela ich použiť za 4Q. Do nákladov pôjde len časť??? Áno, len časť.
    Ak som to správne pochopila, ak si chcem uplatniť všetky SL, na kotré mám v roku nárok, tak si ich musím kúpiť hned na začiatku roka, či príslušného štvrťroka?? ÁNo, nákup je potrebné realizovať dopredu, buď na mesiac, alebo kvartál, alebo rok. Ďakujem
    Odpovede v texte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.