Zavrieť

Porady

Kopírovanie dát z diskety, resp. starého PC

Zdravím,

chceme zahodiť starý počítač, ale mám tam nejaké súbory, ktoré by som si chcela nechať. Problém je, že je tam iba vstup na disketu. Je nejaká šanca tie súbory zachovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    napr.
    ... vybrať HDD (pevný disk) zo starého PC a pripojiť ho k novému,
    ... prepojiť káblom dva počítače,
    ....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Niekde požičať:
    http://www.shop-mania.sk/floppy-mech...ternal-5769344
    Skopírovať na floppy zo starého, cez požičané šupnúť do nového.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mám staré diskety, na jednom staršom (v minulosti už vyradenom) počítači je aj miesto na disketu, len ju nechce prečítať, môže tam chýbať nejaký program? Mohlo byť vo vyradenom počítači zablokované čítanie diskiet?
    Možno v BIOSe počítača je FDD "odstavená".

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    niektoré súbory som si posielala cez internet - zapakovala, potom na druhom PC rozbalila. Samozrejme, príde na to, koľko tých súborov je a aké sú veľké...
    misoft Šikulka - i tak sa dá (cez úložiská a FTP)

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Kvaka Pozri príspevok
    Mám staré diskety, na jednom staršom (v minulosti už vyradenom) počítači je aj miesto na disketu, len ju nechce prečítať, môže tam chýbať nejaký program? Mohlo byť vo vyradenom počítači zablokované čítanie diskiet?
    ... skúsil by som diskety v inom PC - ak ani ten ich neprečíta, chyba bude v disketách; ich životnosť závisí nielen od výrobcu, ale i spôsobu ich archivácie - vo všeobecnosti sa udáva životnosť diskiet cca 10 rokov; ovšem aj tu sú výnimky - najkvalitnejšie vraj sú diskety z r. 1995, rozmachom ich veľkovýroby a neustáleho znižovania výrobnej (i predajnej) ceny kvalita aj životnosť postupne znižovali. Netreba ich však vyhadzovať - existujú rôzne spôsoby ich využitia, viď napr. http://twistedsifter.com/2010/01/com...t-nick-gentry/

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky

    si predstav ze bude treba preniest 100MB, ved to je za trest

    a keby tam je usb tak hadam pouzije USB kluc

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No ak nemá USB (niektoré "predpotopné" museli si dopĺňať PCI USB radiče), potom toto, alebo rada Stefan2005.

    Ailise je offline (nepripojený) Ailise

    Ailise
    No inak hej, USB tam nie je, len vzadu rôzne otvory na káble. Keď ja sa v týchto veciach vôbec nevyznám...

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Mám staré diskety, na jednom staršom (v minulosti už vyradenom) počítači je aj miesto na disketu, len ju nechce prečítať, môže tam chýbať nejaký program? Mohlo byť vo vyradenom počítači zablokované čítanie diskiet?
    sthruska Chybná mechanika alebo disketa

    Ailise je offline (nepripojený) Ailise

    Ailise
    Takže ďakujem vám! Tých súborov nie je veľa, vlastne sú to len také drobnosti, pamiatky na detstvo (príbehy, ktoré som si vymýšľala a písala, obrázky v skicári...). Ten počítač je ako tu bolo spomenuté skutočne predpotopný takže internet tam určite zavádzať nebudem. Najlepšie mi príde to čo napísal Stefan2005, ale bude mi s tým asi musieť niekto pomôcť. Aspoň už viem, že sa to dá

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Prepojit kablom "Laplink" (LPT-LPT), potom priamo cez Total Commander skopirovat subory (siet -> Port pripojenie na iny pc.). Je to pomale, ale funkcne, a existuje aj plugin pre DOS (LPTDOS.EXE), ak je tam stary Windows 3.11, alebo dokonca len DOS. Kabel mozem zapozicat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.