Zavrieť

Porady

Slovnaft a kalkulacia ceny, resp....v beznom zivote

Napadlo ma to z dovodu ze slovnaft v kalkulaciach si zahrnul aj ciastocne investicie a MF SR sa to nepacilo a tvrdilo že do kalkulacii cien phm si nemohlo vysku týchto investicii naratat. Prenesene do bežneho života.
Mestske bytove hospodarstvo na od januara zvysilo cenu za spravu bytu o cca 40 percent , poziadal som ich o kalkulaciu ceny, panii povedala že to chcu pisomne a že to nebude problem... ale už mi zacala aj vykladat že zahrnaju do toho mzdy , nakupovali nejake pc , softver, zvzsovala sa inflacia....
Vie niekto pomoct s tým , ktoré a aké položky by mohli dat priamo do kalkulacie. Tusim klasicka "prevadykova režia bz tam nemala byt" mam tým na mysli ak kupim 1 kavu za 10 Sk a predam za 12 sk v tých 2 korunach by som menal mat zaratane alikvotne ciastky za nájom, za teplo, ...atd... ale len elektriku na ohrev tej kavy , resp vodu. nie ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    Zial so zahrnanim investicii do ceny ti nepomozem, ale inak musim dat zial za pravdu Mestskemu bytovemu hospodarstvu. V 2 korunach pri predaji kavy je vsetko, i cast najmu, i zasobovacia, spravna a odbytova rezia (t.j. vsetky naklady na obstaranie, vsetko suvisiace s existenciou poskytovatela kavy, vratanie miezd a dokonca i naklady na pripadnu reklamu ci ine odbytove zalezitosti). A nezabudnime i na ziskovu prirazku, ktoru tie 2 koruny musia v sebe zahrnat, lebo ani slepe kura nehrabe zadarmo .

    Slovnaft a kalkulacia ceny, resp....v beznom zivote

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.