Zavrieť

Porady

schvalenie uct zavierky 1 spolocnikom

Prosim, ma niekto skusenost so spol s r.o. s jednym spolocnikom? Jedna sa mi o schvalenie uctovnej zavierky a rozdelenie zisku - predpokladam, ze on sam nebude mat valne zhromazdenie. Staci nejaky zapis (rozhodnutie), ze to schvaluje a cisty zisk roku 2003 prevadza na nerozdeleny zist min. rokov? Ma s tym niekto skusenost? Dufam, ze ano ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Neviem, či je to správne, ale ja používam len taký krátky zápis. Vzor skúsim pripnúť.
    Naposledy upravil andrej_rv : 10.11.07 at 22:35

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Ano stačí, rozhodnutie jediného spoločníka, ktorý vykonáva v zmysle Obch. zákonníka
    funkciu valného zhromaždenia, že schvaľuje úct. závierku a rozdelenie zisku.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    andrej_rv
    Neviem, či je to správne, ale ja používam len taký krátky zápis. Vzor skúsim pripnúť.
    aj ja vďaka !!!

    lara je offline (nepripojený) lara

    lara
    je potrebné aj to rozhodnutie jediného spoločníka zaslať do zbierky listín???? prosím

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    lara
    je potrebné aj to rozhodnutie jediného spoločníka zaslať do zbierky listín???? prosím
    Nie, iba vykaz ziskov a strat, suvaha, poznamky k uctovnej zavierke, pricom poznamky obsahuju delenie zisku.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Prosím,
    ako mám postupovať pri vyhotovení zápisu z riadneho valného zhromaždenia, keď jediným spoločníkom sro-čky je akciová spoločnosť. Majú byť zúčastnení členovia jej dozornej rady alebo kto by sa mal zúčastniť a podpísať zápisnicu z valného zhromaždenia ? Každý z dozornej rady akciovej spoločnosti je oprávnený konať samostatne v mene spoločnosti.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    victoria
    Prosím,
    ako mám postupovať pri vyhotovení zápisu z riadneho valného zhromaždenia, keď jediným spoločníkom sro-čky je akciová spoločnosť. Majú byť zúčastnení členovia jej dozornej rady alebo kto by sa mal zúčastniť a podpísať zápisnicu z valného zhromaždenia ? Každý z dozornej rady akciovej spoločnosti je oprávnený konať samostatne v mene spoločnosti.
    Podľa môjho názoru sa v jednoosobovej spoločnosti/ a je jedno, či je zakladeľ fyzická, alebo právnická osoba/ klasické valné zhromaždenie nekoná. Takže nemožno ani aplikovať ustanovenia Obchodného zákonníka o zvolávaní a pod. Ide o rozhodnutie jediného spoločníka, musí mať písomnú formu a musí byť jediným spoločníkom aj podpísané. Bližšie podmienky konania za spoločnosť by mali byť obsiahnuté v Zakladateľskej listine.

    schvalenie uct zavierky 1 spolocnikom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.